Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nepremenený pokutový kop i ďalšie šance môžu mrzieť

Sportnet|Publikované 19. aug 2013 o 22:00

V nedeľňajšom 2. kole VI. futbalovej ligy Šarišskej bola Nová Ľubovňa lepším mužstvom, čo sa však na výsledku neodrazilo.

Doma prehrala so Šarišskými Dravcami 0:2.

NOVÁ ĽUBOVŇA. Keď porovnáme minulotýždňový zápas, keď hostia z troch vyložených šancí premenili hneď dve, tak nedeľňajšiemu stretnutiu zápasu sedí konštatovanie, že hostia z dvoch „pološancí-polostriel“ pretavili do gólu obidve. Domáci naozaj smolne prehrali.

V 13. minúte po nenápadnej akcii zahranej na roh šestnástky hosťujúci hráč prehlavičkoval domáceho obrancu a lopta z jeho hlavy skončila v sieti - 0:1.

Vyrovnať Nová Ľubovňa mohla, keď vyrazenú loptu poslal Š. Konkoľ ml. z piatich metrov len do brvna. Ďalšia rana domáce mužstvo zastihla v 19. minúte, keď po zbytočnej strate v strede ihriska sa hosťujúci hráč rútil na brankára a v poslednej chvíli ho pred šestnástkou nedovolene zastavil M. Konkoľ a od rozhodcu inkasoval červenú kartu. Toto jeho vylúčenie narušilo herný systém, keď tréneri museli preskupiť zadné rady.

Ľubovnianci sa mohli vrátiť do zápasu v 23. minúte, keď po peknom uvoľnení Š. Konkoľa ml. v šestnástke hostí bol tento nedovolene zastavený, za čo si hosťujúci hráč vyslúžil žltú kartu a domácim bola ponúknutá šanca na vyrovnanie v podobe pokutového kopu.

Loptu si na biely bod postavil M. Barnovský, ale hosťujúci brankár jeho úmysel vystihol a loptu kopnutú k ľavej žrdi vytlačil na roh. Pomer síl na ihrisku sa vyrovnal v 43. minúte, keď po druhom faule hosťujúceho hráča - Kocurka - opäť na aktivitou hýriaceho Š. Konkoľa ml. tento obdržal druhú žltú a následne aj červenú kartu.

Druhý polčas začali domáci s výrazným tlakom, ale viaceré dobré príležitosti ostali, bohužiaľ, nevyužité. Hostia sa zamerali na bránenie výsledku a do protiútokov sa púšťali len sporadicky.

Snaha hráčov sa do vytúženého gólu nepretavila. Znovu sa potvrdilo to známe „nedáš-dostaneš“, keď po ďalšej z nevyužitých šancí N. Ľubovne hostia získali loptu po nedôraznom odkopnutí v šestnástke a polostrelou v 83. minúte zvýšili svoje vedenie na 2:0. Ostáva tak dúfať, že futbalová šťastena sa prikloní na stranu Novej Ľubovne už v najbližšom zápase, ktorý odohrá na pôde súpera z Chminian.

Štatistika

Nová Ľubovňa – Šar. Dravce 0:2 (0:1)

Góly: 13. Kušnír, 81. Huňady. ŽK: Barnovský – Janoško, Urda, Kocurko, Polomský, Bednarčík. ČK: 19. Konkoľ M. (domáci). Rozhodoval Feckanin. N. ĽUBOVŇA: Kontra – Dziak, Sivulka, Firta, Folvarčík, Konkoľ M., Rusiňák, Barnovský, Mariančík, Barlík, Konkoľ Š.