Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Neprehrali päť zápasov v rade

Sportnet|Publikované 4. dec 2008 o 00:00

V osemfinálovom stretnutí Slovenského pohára s rezervou Tatrana Prešov hráči IS Košice síce vyhrali 32:29, ale výkonom veľmi nepresvedčili. Už dnes

podvečer o 17.30 h sa predstavia v domácom prostredí v predohrávanom stretnutí 15. kola, v ktorom privítajú N. Zámky.

KOŠICE. Počas reprezentačnej prestávky došlo v novozámockom klube k zmene trénera, keď na lavičku si zasadol odchovanec košickej hádzanej a bývalý reprezentačný pivot Pavol Jano. Košické prostredie dôverne pozná a iste sa bude snažiť svojim zverencom naordinovať takú taktiku, ktorá by slávila úspech. "S príchodom nového trénera sa zvyčajne mení aj štýl hry, preto uvidíme, s čím proti nám vyrukujú," hovorí Martin Mazák na trénerskú zmenu v tábore súpera. "My sa musíme sústrediť na náš výkon a hrať od začiatku tak, aby sme súpera dostali pod tlak."

Doma sa patrí bodovať

Súboj druhého s tretím sľubuje vyrovnaný súboj podobne ako tie predchádzajúce. V tejto sezóne Novozámčania pripravili stavbárom jednu z troch prehier, ale ich postavením v tabuľke to neotriaslo. Košičania neprehrali päť stretnutí po sebe a pred svojím súperom majú v tabuľke k dobru päť bodov. V uplynulom kole sa nedarilo na východe republiky N. Zámkom, ktoré prekvapujúco prehrali s nováčikom z Bardejova. "Radi by sme nadviazali na doterajšie úspešné zápasy. Doma máme priaznivú bilanciu, ktorú nechceme prerušiť. Aj preto musíme hrať oveľa lepšie ako v pohári. Tento duel nám nevyšiel podľa predstáv a po jeho skončení sme si povedali, že dnes to musí byť oveľa lepšie. Vieme, že prípadným víťazstvom si môžeme upevniť postavenie v tabuľke a zvýšiť bodový rozdiel," povedal M. Mazák. Domáce prostredie velí stavbárom zabodovať naplno a hráči sa môžu ukázať v tom najlepšom svetle, keď stretnutie sa hrá pred televíznymi kamerami.

Súvisiace články