Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Neprehral ani raz, svoju misiu v Michalovciach však nedokončí

Borys Petrovskyj. Na lavičke Iuventy skončil už druhýkrát. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 4. feb 2015 o 23:00

Petrovskyj po druhom konci v Iuvente hovorí, že problémy boli po hernej stránke aj v komunikácii.

Petrovskyj po svojom druhom konci v Iuvente hovorí, že problémy boli nielen po hernej stránke, ale aj v komunikácii.

MICHALOVCE. Ani druhé pôsobenie Borysa Petrovského na lavičke Iuventy Michalovce nemalo dlhé trvanie.

Kým v sezóne 2009/10 viedol Zemplínčanky len tri mesiace, tentoraz tento 42-ročný ukrajinský hádzanársky lodivod vydržal pri Laborci „až“ sedem mesiacov.

Aj toto obdobie mu však stačilo na to, aby sa stal najdlhšie pôsobiacim zahraničným kormidelníkom v histórii Iuventy.

Jeho krajan Jurij Garkavenko či Maďar József Vura neboli v Michalovciach dlhšie ako pol roka.

Veľká zodpovednosť

Len zriedka sa stane, že klub odvolá trénera v čase, keď družstvo vedie tabuľku a navyše mu v kolónke prehier svieti nula. V Iuvente sa to stalo.

„Škoda, že ma nenechali dorobiť svoju prácu aspoň do konca sezóny, aby som ukázal, načo som prišiel. Každý však vie, aká je zodpovednosť v Iuvente. Boli tu problémy s herným prejavom, ale aj v komunikácii, nejaký čas mi trvalo, kým som sa dobre naučil jazyk a postupne sa to zlepšovalo,“ povedal Borys Petrovskyj na margo svojho druhého konca v Michalovciach.

Viedol ich v trinástich súťažných dueloch s bilanciou 10 výhier a 3 remízy.

„Každý mal svoj názor na hru tímu, či už tréneri, majitelia, diváci alebo novinári. Niekde môžeš hrať zle, ale musíš mať výsledky. Možno keby sme hrali výborne a body by sme nezískavali, tak by to možno bolo ešte horšie,“ doplnil rodák z Užhorodu.

Perspektívne družstvo

Počas prvej misie v Iuvente odkoučoval deväť súťažných zápasov, v ktorých zaknihoval päť víťazstiev a štyri prehry. Teraz bola jeho bilancia o poznanie lepšia.

„Vtedy to bolo oveľa ťažšie, káder bol poriadne oklieštený, hráčok bolo veľmi málo. Teraz bola situácia lepšia, zranení až toľko nebolo,“ vyjadril sa.

Bývalý tréner Zemplínčaniek uviedol, že michalovské družstvo je perspektívne.

„Je to dobrý tím. Dievčatá sú v takom veku, že ešte môžu ísť vo svojej kariére nahor. Keď vytvoria dobrú partiu, tak budú veľmi silné, musia však hrať od srdca.“

B. Petrovskyj nechcel hovoriť, ktoré hráčky ho sklamali, odpovedal však takto: „Lídrom družstva musia byť Trehubová aj Kučer, lepšie vie zahrať i Krasko. Veľký potenciál majú Wollingerová a Bačíková, perspektívna hráčka vďaka fyzickým danostiam je Holešová, len potrebuje veľa hrať.“

Svojmu nasledovníkovi Františkovi Urbanovi verí.

„Je to mladý, perspektívny tréner, ktorý potrebuje podporu od všetkých. Žije hádzanou, o dva-tri roky, keď naberie skúsenosti, sa určite posunie ďalej. Verím, že družstvo nakopne.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.