Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Neporučíš vetru, dažďu...

Sportnet|Publikované 18. nov 2014 o 23:00

Či má opodstatnenie v novembri pokračovať vo futbalových súťažiach alebo nie, sa v týchto dňoch znovu živo pretriasa.

Večne diskutovaná téma, či má opodstatnenie v novembri pokračovať vo futbalových súťažiach alebo nie, sa v týchto dňoch znovu živo pretriasa predovšetkým v zainteresovanej verejnosti.

V našich geografických a poveternostných podmienkach je november považovaný za mesiac druhej polovice jesene. Tá môže byť z hľadiska počasia všelijaká. Niekedy už udrú mrazy, ba napadne aj prvý sneh. Inokedy, napríklad aj vlani a teraz, je jeseň príjemná, na pobyt a športovanie vonku priam ideálna.

Ani pri súčasných technických vymoženostiach meteorológovia v predstihu nevedia zaručiť, ako sa počasie bude správať. Riadiace orgány regionálneho (VsFZ) a oblastného (ObFZ) futbalu sú teda oprávnene pri plánovaní termínov ostražité.

Minulú nedeľu na predohrávanom 16. kole (prvom odvetnom) V. ligy vihorlatsko – duklianskej medzi Kochanovcami a Čiernym nad Topľou na ihrisku „Pri mlyne“ v Humennom diváci vo väčšom počte radšej postávali a slnili sa pri bariérach a iba menšina zvolila pobyt v tieni na tribúne.

Tam skupinka mladých mužov otvorila diskusiu, prečo sa už nehrajú oblastné súťaže a okrem iného som sa nechtiac dozvedel, že riadiaci zväz by mal na vývoj počasia pohotovo reagovať, teda podľa nich sa malo hrať aj na „malých“ ihriskách dedín.

Súhlasíme; podľa aktuálneho slnečného teplého počasia sa mohlo hrať.

Jedno, čo mládenci opomenuli je, že preorganizovanie termínov nie je až také jednoduché. Navyše, ak pošlete správu, napríklad vo štvrtok alebo v piatok klubom, že sa hrá, lebo je pekne, ešte nemusí znamenať, že v nedeľu nebude liať ako z krhly. Čo v takomto prípade, som sa ani len nemohol dozvedieť, keďže na náhle zmeny počasia začiatkom novembra diskutujúci ani len nepomysleli.

Totiž aj pri kritike platí to staré „vetru, dažďu neporučíš“. Zo skúsenosti poznám, že je takmer isté, ak by sa hralo za zlého počasia, kritika riadiaceho zväzu by bola tiež na pretrase.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.