Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Neporaziteľná Dukla

Sportnet|Publikované 13. jan 2009 o 00:00

Michalovce vyhrali aj piatykrát za sebou, dnes hostia Prešov. Trebišov privíta Lučenec.MICHALOVCE. V piatok bolo na programe v poradí už štvrté

Michalovce vyhrali aj piatykrát za sebou, dnes hostia Prešov. Trebišov privíta Lučenec.

MICHALOVCE. V piatok bolo na programe v poradí už štvrté zemplínske hokejové derby medzi Michalovcami a Trebišovom. Obe mužstvá boli pred týmto stretnutím presne v opačných pozíciách. Kým Dukla ťahala sériu štyroch víťazných zápasov, Trebišov rovnakú porciu duelov prehral. Po derby sa nič nezmenilo, Michalovce vyhrali 5:3, svoju sériu natiahli a Trebišov rovnako predĺžil.

Kvalitné derby

V treskúcej zime videli diváci kvalitné predstavenie. Vedenia sa ujali hostia po koncovke Zamboriho, no domáci dokázali dvoma gólmi v priebehu 45 sekúnd skóre otočiť. Po treťom góle Miľovčíka hostia rýchlo odpovedali premeneným trestným strieľaním Finduru, no Dukla gólom do šatne z hokejky Stripaia opäť išla do dvojgólového vedenia. To sa ešte zvýšilo po úspešnej koncovke Macíka v tretej tretine, na konečných 5:3 znížil v závere opäť Zambori. "Myslím si, že to bol veľmi dobrý zápas. Súper sa ujal vedenia, ale vo veľmi krátkom čase sme to otočili. To bolo dôležité. To trestné strieľanie trošku nahlodalo psychiku hráčov, ale bolo dôležité, že sme ešte v závere druhej tretiny zvýšili na 4:2. Tretia tretina bola z našej strany vysoko taktická a za to chlapcom ďakujem. Chcem povedať, že veľakrát je to o charaktere hráčov, čo sa dnes do bodky potvrdilo," povedal tréner Dukly Dušan Kapusta.

Tragéd Bodák

Nie prvýkrát v tejto sezóne musíme na rozhodcu Bodáka adresovať slová kritiky. Aj v zemplínskom derby sa "vyznamenal". Trebišovu za stavu 0:0 neuznal regulárny gól, potom mu zase daroval trestné strieľanie, medzitým posudzoval fauly, ako sa mu zachcelo, nuž, a v samom závere uprel Trebišovu právo na oddychový čas hneď po góle Zamboriho, umožnil mu ho až v čase, keď bol hosťom "nafigu". To je len krátky výpočet omylov a nepresností tohto arbitra.

Dnes obaja doma

Aj dnes sa obaja zemplínski zástupcovia predstavia doma. Trebišov hostí predposledný Lučenec, ktorý načal sériu jeho prehier ešte pred Vianocami, takže mu má čo vracať. Michalovce sa znovu predstavia doma, ich súperom bude o 17.30 hod. ambiciózny Prešov. Dukla je vo forme, v novom roku ešte nestratila ani bod a trúfa si aj na Šarišanov. Michalovce by mali bodovať aj preto, že ďalšie tri zápasy odohrajú na ihriskách súperov - Spišská Nová Ves, Topoľčany a Dolný Kubín.

Súvisiace články