Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Neporazených Prešovčanov dnes preverí Púchov

Sportnet|Publikované 12. okt 2006 o 22:00

Prešov - Extraliga voejbalistov začne program 4. kola dnes pri Toryse. Od 18. hodiny hostí domáci VK PU Prešov tradičného súpera, VŠK Púchov.Úvod

Prešov - Extraliga voejbalistov začne program 4. kola dnes pri Toryse. Od 18. hodiny hostí domáci VK PU Prešov tradičného súpera, VŠK Púchov.

Úvod súťaže vyšiel vysokoškolákom dobre, vyhrali doposiaľ všetky tri zápasy a usalašili sa na druhej priečke tabuľky, len o pomer setov za Nový Mestom. Doterajšie výsledky tešia aj skúseného univerzála Milana Gešperíka: "Opierame sa zatiaľ predovšetkým o kvalitný servis, ten vlastne rozhodol zápas doma so Žilinou a podržal nás v Nitre. Útočne sa darí najmä na kolíku, obaja smečiari robia dôležité body. Som rád, že sme začali súťaž dobre, najmä v Nitre to bolo cenné víťazstvo, lebo doma býva veľmi silná, porazila napríklad Púchov. Väčší tlak a odpor som čakal od Malaciek."

V Prešove sa zatiaľ potvrdzuje úslovie o novej metle, ktorá dobre metie. V tomto prípade nový tréner Rostislav Chudík vniesol do tímu podľa Gepšeríkových slov pozitívne veci. "Všetko na tréningoch sa snažíme robiť tak, aby nás to bavilo. Tréner si vymýšľa rôzne prvky, nie je zástancom drilu. Ak aj vidí, že nás niečo príliš nebaví, radšej to zmení. Po posilňovni napríklad nejdeme behať, ale snažíme sa robiť niečo s loptou. Aj po ľudskej stránke vyhovuje nielen mne, ale, mám pocit, celému družstvu," mieni Milan, ktorý pri prešovskom mužskom "áčku" zažil už päť trénerov. Okrem aktuálneho Chudíka aj Oravca, Vlka, Vlkolinského a Kudlu.

Tento rozmer je pre "Geša" o to zaujímavejší, že v tejto sezóne funguje ako hrajúci asistent trénera. "Ide o to, že tréner Chudík má aj iné aktivity a do Prešova prichádza zväčša v utorok alebo stredu. Mám teda na starosti dodržiavanie toho, čo nám naordinuje na pondelok a utorňajší predpoludňajší program. Som teda jeho akousi predĺženou rukou."

Prešovčanov dnes čaká súper, s ktorým sa v uplynulej sezóne stretli až sedemkrát a šesť duelov vyhrali, vrátane troch štvrťfinálových. Púchov má široký, ale pomerne mladý káder, z ktorého odišla do českého Ústí nad Labem pred sezónou kľúčová persóna, nahrávač Martin Repák. "Informácie o súperovi mám len sprostredkované, ostal tam skúsený univerzál Šomko, majú napríjemných vysokých blokárov. Po odchode "Šaňa" Repáka ale ani poriadne neviem, kto tam nahráva a tak niečo bližšie o hre súpera hovoriť nemôžem. Tradične je to však bojovný celok, ktorý vie otočiť aj zápas zo stavu 0:2, o tom sme sa už sami presvedčili. Ak ich nepustíme do hry a budeme sa opierať o náš osvedčený servis, mali by sme vyhrať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.