Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Neoficiálny kráľ čakal viac spoluhráčov

Trojnásobná radosť. Marek Seman sa ocitol v Jedenástke roka, dostal najviac hlasov a ešte si aj v piatok s manželkou pripomenuli 10-ročné jubileum. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|Publikované 21. jún 2009 o 22:00

Bol to jeho večer. Nielenže sa ocitol medzi ocenenými jedenástimi futbalistami v prestížnej trénerskej ankete o najlepších hráčov tretej ligy, ale zároveň sa jeho meno našlo aj na všetkých hlasovacích lístkoch a tiež si presne v deň vyhlásenia jedenástky

MICHALOVCE. pripomenul desiate výročie sobáša s manželkou. Meno Mareka Semana bolo skrátka najskloňovanejšie počas piatkového vyhlásenia Jedenástky roka.

Ste neoficiálnym kráľom tretej ligy, vaše meno sa objavilo na všetkých anketových lístkoch. Čím si to vysvetľujete?

"Výsledkami Moldavy nad Bodvou. Ničím iným. Bol som v tíme lídra, suveréna súťaže, ktorý bol najlepší a práve vďaka tímu hádam vynikli aj moje výkony. Z môjho pohľadu bola oveľa lepšia jesenná časť, z jarnej odvety som trošku sklamaný, hoci mužstvu to veľmi neuškodilo."

Zaujímavé je to, že kým vlani bolo z tímu víťaza tretej ligy FK Poprad medzi ocenenými až sedem hráčov, teraz sú v Jedenástke roka z tímu ešte výraznejšieho lídra iba traja futbalisti. Neprekvapilo vás to?

"To áno. Počítal som s tým, že nás tu z FK Bodva bude minimálne päť. Je to na tréneroch treťoligových celkov, oni rozhodovali. Ja sa im chcem poďakovať, že žiaden z nich nevynechal moje meno a že mi teda dali takú dôveru. Rovnako kvalitne sa chcem prezentovať aj po postupe do druhej ligy Východ."

To je pravda, ibaže vy i všetci z Moldavy nad Bodvou v tejto ankete končíte. Paradoxné, nie?

"To áno. Kritériá sú postavené tak, že táto anketa je určená pre najlepších treťoligistov. My budeme figurovať o poschodie vyššie a hádam sa nik nenahnevá, keď za všetkých nás poviem, že skoro by sme sa tu nechceli objaviť. Vypadnúť zo súťaží riadených SFZ sa totiž skoro nechystáme."

Neustále spomínate progres a napredovanie. Čaká vás druhá liga Východ, ale dlho to vyzeralo, že to bude prvá liga, z čoho však zišlo. Ako ste na to zareagovali?

"Máme na to parametre, máme na to káder, štadión i fanúšikovské zázemie. Netvrdím, že nás to nezaskočilo. Pre Moldavu nad Bodvou by to bola veľmi zaujímavá súťaž. Je tu nová ambícia, chceme za tri roky dosiahnuť tri postupy, takže hádam o rok to už bude realita."

Odkedy ste prišli do Moldavy nad Bodvou, tak za pol druha roka ste s mužstvom prehrali jeden jediný zápas vo Vysokých Tatrách. Čo vy na to?

"Určite neľutujem, že som v zime 2007 prišiel do Moldavy nad Bodvou. Pán majiteľ klubu Szalaba vytvoril pre klub také podmienky, ktoré nás oprávňovali pomýšľať na vyššie a vyššie méty."

Vy ste začínali s futbalom v okresných súťažiach, potom ste okúsili, ako chutí pôsobenie v Tatrane Prešov, Trenčíne, Synote Staré Město i Banskej Bystrici. O to viac šokovalo vaše rozhodnutie prejsť z Banskej Bystrice do Moldavy nad Bodvou, a teda vymeniť zápasy so Slovanom, Trnavou či Žilinou za súboje proti Buzici, Lastomíru či Slivníku, nemyslíte?

"Vtedy som zaregistroval rôzne názory, priatelia a známi ma skôr odhovárali od tohto kroku. Vraj je to absolútna degradácia a neviem čo všetko. Opakujem, že to neľutujem a aj touto cestou ďakujem majiteľovi klubu, že nám vytvoril také podmienky, ktoré nám umožňujú rok čo rok napredovať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.