Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nemyslí si, že činovníkov ťahal za nos, koketoval síce so zahraničím, no nezabuchol si dvere

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Skalica - Bývalý hokejista Košíc Pavol Valko (na snímke) priniesol svojmu materskému klubu smolu. Akurát deň predtým, než sa na skalickom ľade

uskutočnilo meranie síl 7. extraligového kola medzi Záhorákmi a lídrom súťaže, bolo známe, že tento 34-ročný obranca predsa len zostáva na Záhorí. "Chcel som zasiahnuť do hry už proti východniarom, ale zatiaľ som nedostal šancu," povedal Paľo, ktorého návrat bol pre domácich akýmsi talizmanom pre šťastie, lebo uštedrili Košičanom prvú prehru v zápoleniach.

Tí, čo pozornejšie sledujú dianie v extralige, si v minulých týždňoch všimli, že tento bek na rozdiel od niektorých iných, čo poškuľovali po odchode, lebo nemali šancu zotrvať v pôvodnom tíme, dostal ponuku, aby naďalej hájil farby HK 36. On ale koketoval s myšlienkou zmeniť znovu dres, zapáčila sa mu predstava, že bude znovu legionárom. "Nezabuchol som si dvere pre návrat do skalického celku. Angažmán v cudzine mi nevyšiel, preto som sa rozhodol vrátiť späť .O to, aby som hral naďalej na Záhorí, bol obojstranný záujem. Preto po tom, čo ma znovu kontaktovali tunajší predstavitelia, sme sa rýchle dohodli na ďalšom ročnom hosťovaní," pridal jednoduché vysvetlenie náhleho obratu Valko, ktorý je stále košickým hokejistom. Zdá sa, akoby paleta možností zahrať si v Európe boli minimálne. "Nepovedal by som, že moje vyhliadky uchytiť sa v zahraničí boli beznádejné. lenže prichodilo mi len čakať a dúfať, že sa niečo súce objaví. Chce to len pevné nervy, ale už som si povedal, že je najvyšší čas, aby som sa dostal do zápasového rytmu."

Tento skúsený borec, ktorý okrem Košíc predtým obliekal aj dres Spišskej Novej Vsi, Nitry, Liptovského Mikuláša a českého Znojma, sa spoliehal na to, že agent mu niečo zodpovedné vyhliadne. Do úvahy prichádzalo stále ešte dosť krajín. "Aktuálne bolo Anglicko, Rakúsko, Taliansko, to všetko bolo otvorené smerom k rokovaniu. Nebolo to len v polohe teoretickej, objavili sa i konkrétne náznaky možností na odchod. Hlavne anglický a škótsky hokej bol reálny, ale nebolo to také finančne zaujímavé, aby som si okamžite pobalil veci." P. Valko nekonkretizoval názvy klubov, čo rozhodili siete, všetko to zostalo v rukách agenta. Bližšie ho to nezaujímalo.

V lete, keď prejavil úmysel dostať sa za hranice napriek viackrát proklamovanej ochote Skaličanov udržať si ho, vystavoval sa i riziku, že funkcionári naňho zanevrú. Neťahal ich za nos? "Nedomnievam sa. Bolo to všetko otvorené, ja som povedal, o čo mi ide a druhá strana to pochopila." Nuž, ktovie, ako na to zareagoval tréner Skaličanov Ján Faith, ktorý medzitým navrhol doplnenie súpisky o ďalších obrancov Buknu a Mosnára. "To neviem, na to by sa bolo treba spýtať jeho..." Mimochodom, o Valka sa pred časom zaujímala aj Spišská Nová Ves, no márne. "Nedohodli sme sa."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.