Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Nemohúcnosťou urobili z gólmana nevýrazného súpera hviezdu, málo paľby obrancov

Sportnet|Publikované 23. okt 2002 o 22:00

Poprad V našej extralige môže byť hviezdou každý gólman. Túto myšlienku už vyslovili viacerí tréneri a majú pravdu. Na to isté mohli pomyslieť i

Popradčania počas uplynulého merania síl vo Zvolene. Hoci ochranca domácej svätyne Križan je nesporne kvalitný, predsa skôr nemohúcnosť hostí ako vlastné schopnosti ho urobili nepriestrelným. "Mali sme asi päť samostatných nájazdov na domácu bránku, ale neskórovali sme. Keby sme za nepriaznivého stavu 0:3 aspoň dva razy trafili do čierneho, nazdávam sa, že to mohol byť celkom iný duel. pritom sme mali na to, aby sme súpera vystrašili," neveselo hodnotil priebeh minulého vystúpenia Marek Kolba (na snímke), ktorý prišiel nedávno na hosťovanie pod Tatry, kde hokejovo vyrástol, zo Slovana.

Policajti utrpeli hladkú prehru 0:6, pričom najviac zavážilo, že si neustrážili prvú tretinu. Znovu si nedali pozor na zlepené góly rivala a to podmienilo ďalší osud ich počínania si. "V siedmej minúte sme prehrávali 0:2, do konca úvodnej dvadsaťminútovky Zvolen ešte raz rozsvietil červené svetlo a za takéhoto stavu sa len ťažko otáča výsledok. Mrzela nás aj nevyužitá presilovka 5:3. To bol možno kľúčový okamih. V druhom dejstve sme však boli lepší, mali sme príležitosti, no efekt nebol žiadny," pridal postreh bek ŠKP a myslel tým na nepresnú mušku spoluhráčov v ofenzíve. Hlavne Klouda, Verčík, Misál si mohli spytovať svedomie. Keď to vo finálnej fáze východniarom nešlo, akoby postupne rezignovali. Marek však postrehol ešte inú súvislosť. "Menšia koncentrácia na začiatku stretnutia sa nám nevyplatila aj predtým doma s Martinom a teraz sme po pár minútach opätovne naladili na víťaznú nôtu rivala. V nedeľu nás vychytal Rovnianek, teraz zase Križan." Nedávno Podtatranci ťahali dobrú sériu duelov bez prehry, v poslednom čase akoby sa zasekli. Možno čelia vyschnutej kvalite herného prejavu. Tradične vzájomné súboje Popradu a Zvolena vychádzajú vo väčšej časti v prospech momentálne tretieho tímu pelotónu. "Pritom hostitelia hrali naozaj nesúrodo, nevýrazne, jednoducho slabo. Keby sme podali taký výkon, aký sme schopný odovzdať, tak bez problémov by sme mohli vyhrať. Hlavne naše nedostatky však uľahčili rivalovi pozíciu."

Na absencie Paukovčeka, Kožára a Štefanku sa neradno vyhovárať, lebo i predtým sa zloženie formácií menilo. Ak to nejde v zakončení útočníkom, patrilo by sa, aby pomohli v pálení pukov obrancovia. Obvykle zo zadnej línie sa presadzuje M. Turan, terajší kapitán mužstva (počas absencie Paukovčeka), sem-tam sa pridajú ďalší. "Ja som dal jeden gól, aj Roman Gavalier. Útočníci nás málo využívajú pri streľbe od modrej čiary. Aj Zvolenčania nám to predviedli, ako sa to má robiť, predsa sú tam skúsenejší hokejisti," uviedol Marek Kolba.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.