Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Nemky nedali súperkám šancu

Sportnet|Publikované 22. jan 2006 o 23:00

ANTERSELVA - Slovenský biatlon sa v talianskej Anterselve predsa len bodoval. Martina Halinárová si počas 6. kola SP zapísala v pretekoch s hromadným štartom ...

Nór Ole Einar Björndalen opúšťa strelnicu v Anterselve, zatiaľ čo jeho najväčší konkurent Francúz Raphael Poirée (vľavo) ešte len mieri na terče. FOTO - SITA/AP

ANTERSELVA - Slovenský biatlon sa v talianskej Anterselve predsa len bodoval. Martina Halinárová si počas 6. kola SP zapísala v pretekoch s hromadným štartom 6 bodov za 25. miesto, Marcela Pavkovčeková o jeden menej, keďže dobehla hneď za ňou. Pravda, k bodom Slovenkám dopomohla aj neúčasť viacerých pretekárov, vďaka ktorým sa mohli postaviť na štart včerajšej súťaže (právo štartu prináleží najlepším tridsiatim biatlonistkám z priebežného poradia SP). V sobotňajších stíhacích pretekoch naše reprezentantky nebodovali.

Ženské súťaže boli po oba dni doménou Nemiek. V sobotňajšej stíhačke bola najlepšia Wilhelmová, včera obsadili jej krajanky všetky tri stupne víťazov v poradí Glagowová, Henkelová, Dislová. Martina Glagowová je v hromadných pretekoch výborná, veď i doterajšie jediné individuálne prvenstvo v sezóne dosiahla v tejto disciplíne. Wilhelmová dobehla až jedenásta, no udržala si pozíciu líderky SP.

Po krátkej prestávke sa päťnásobný olympijský víťaz Nór Ole Einar Björndalen vrátil do kolotoča SP. Po dvoch piatych miestach (šprint i stíhačka) sa vo včerajších pretekoch s hromadným štartom dočkal druhého víťazstva v sezóne. V kariére triumfoval 57. ráz. Posledné metre si doslova užíval. Cieľovou rovinkou prešiel 31-ročný biatlonista s nórskou vlajkou v zuboch. Druhý s takmer jedenapolminútovou stratou dorazil Francúz Raphael Poiree, ktorému to však stačilo na udržanie si žltého dresu lídra celkovej klasifikácie. Slováci sa do pretekov s hromadným štartom nekvalifikovali. (sita, tasr, rh)

SP v Anterselve

Muži - preteky s hromadným štartom: 1. O. E. Björndalen (Nór.) 38:42,3 min (0 tr. okruhov), 2. Poiree (Fr.) +1:22,7 (1), 3. Andresen (Nór.) +1:38,3 (3).

Ženy - stíhacie preteky na 10 km: 1. Wilhelmová (Nem.) 33:02,5 (2), 2. Baillyová (Fr.) +25,1 (3), 3. Achatovová (Rus.) +52,0 (0) ...33. HALINÁROVÁ +6:39,2 (5), 51. PAVKOVČEKOVÁ (obe SR) +8:57,8 (9).

Preteky s hromadným štartom: 1. Glagowová (Nem.) 38:07,2 min (1 tr. okruh), 2. Henkelová (Nem.) +28,6 (3), 3. Dislová (Nem.) +48,8 (4) ... 25. HALINÁROVÁ +3:44,9 (2), 26. PAVKOVČEKOVÁ (obe SR) +4:00,4 (4)

Biatlonová desiatka známa

Prezídium Slovenského zväzu biatlonu v sobotu definitívne schválilo návrh nominácie pre zimné olympijské hry do Turína. "K vopred známej štvorici Martina Halinárová, Marcela Pavkovčeková, Soňa Mihoková a Anna Murínová pribudla na základe výsledkov z majstrovstiev Európy v talianskom Ridnaun Janka Gereková. K trojici mužov Marek Matiaško, Pavol Hurajt a Dušan Šimočko sme priradili Mateja Kazára a Miroslava Matiaška," informoval nás šéf slovenských biatlonistov Juraj Sanitra. Návrh biatlonového zväzu musí ešte odobriť štvrtkové zasadnutie výkonného výboru SOV.

Čierny Peter tak zostal v rukách Zuzany Hasillovej, Petry Slezákovej a Pavla Nováka. Slovenské biatlonistky odletia do dejiska ZOH v utorok 31. januára z Bratislavy, muži s trénerom Gašperčíkom spolu s Martinou Halinárovou absolvujú od 27. januára ešte prípravu v Ridnaun. "Do Turína sa vydajú šiesteho februára," informoval J. Sanitra. (rh)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.