Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Nemilosrdný dážď sfušoval šance

Dávid Škutka. Tentoraz sa strelecky nepresadil. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 20. júl 2009 o 00:00

Terén aj počasie sa pohrali s predsavzatiami oboch tímov na Štiavničkách. Vyhrať chceli jedni i druhí, ale aj vinou klímy a trávnika sa museli uspokojiť aspoň s bodom. Koho viac potešil, ťažko povedať, no šance na tri body mali domáci Banskobystričania i

hosťujúci Košičania.

KOŠICE. Hustý a vytrvalý dážď (iba miestami bol k hráčom milosrdný) bol neúnavným rivalom futbalistov a aj jeho pričinením zlyhali v koncovke.

Bola i krv

Napriek tomu nechýbali pekné momenty a ľúty boj chlapa proti chlapovi. Na jeden zo súbojov doplatil aj Dávid Škutka, ktorého zasiahla kopačka protihráča do hlavy. Objavila sa i krv. "Bol som otrasený, mal som rozbitú gambu a niečo i so zubom, ale nevedno, či práve tento moment podmienil, že som odišiel z ihriska. Možno chcel tréner skôr oživiť útočnú aktivitu nášho tímu," poznamenal hrotový hráč. Tentoraz - na rozdiel od premiéry tohto ročníka Corgoň ligy pred týždňom proti Dunajskej Strede - sa gólovo nepresadil. Rovnako ani kanonier Ján Novák. Práve on mal však najväčšie možnosti na skórovanie. "Na špici to bolo náročné, domáci bojovali na doraz, nevyberali si zákroky. Spočiatku boli nejakí nervózni, niektoré ich fauly boli dosť tvrdé až zákerné a rozhodca ich nie vždy dostatočne trestal."

Vyrovnané aj na šance

Mladý útočník MFK sa snažil urobiť niečo prospešné pre kolektív. Raz vysunul do brejku Nováka, ale ten presne nezakončil. "Veľa možností, ktoré by sa dali označiť ako vyložené, zase nebolo." Škoda, že už do prestávky východniari nezúročili akcie, ktoré sa mohli skončiť inak. "Keby sme sa ujali vedenia, hralo by sa nám určite lepšie, domáci by boli ešte viac vyvedení z miery." Po zmene strán Dukla pritlačila, ale na pevnú defenzívu Košičanov nevyzrela. Brejkové pokusy našich neboli tiež platné a keď chorvátsky legionár v drese Košíc Schreng ukázal dobré zákroky a šťastie mal i pri tutovke Seyeho (predchádzalo jej nedorozumenie v obrannej činnosti hostí), skóre sa nezmenilo. "Keby som to mal posúdiť na šance, tak by to bolo asi 2:2. Hoci vyloženejšie možnosti sme mali rozhodne my." Podľa D. Škutku v tomto meraní síl Košice podali kvalitnejší výkon než v predošlom vystúpení doma. Stredoslováci sa zdajú byť konsolidovanejším tímom než v uplynulom ročníku. "Kombinačne boli na tom celkom dobre, vyzerali byť silnejší. Aj preto je remíza pre nás zaujímavá."

Reakcia na žreb

Pravda, kým hostitelia sa orientujú iba na vystúpenia v domácej elitnej súťaži, Košičania sa musia sústrediť na dva fronty, lebo onedlho ich čaká vstup v do 3. predkola Európskej ligy UEFA. Žreb koncom minulého týždňa určil, že MFK si to rozdá s úspešnejším z dvojice Aalborg BK - FK Slavija Sarajevo. "Sme radi, že budeme bojovať v pohárovej Európe a sme zvedaví, ako to dopadne medzi týmito súpermi a kto nám skríži cestu. Ja osobne by som si želal radšej dánskeho zástupcu. Aalborg BK by nám mal viac pasovať než reprezentant Bosny a Hercegoviny. Toto však už neovplyvníme, musíme iba čakať," dodal Dávid Škutka.

Súvisiace články