Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Németh je už pripravený na narážky v "Boro", hoci trénerovi povedal, že zostane tri týždne doma

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

Bratislava - Útočník Szilárd Németh patril medzi ústredné postavy slovenského mužstva v zápase s Anglickom. Vo svojom 33 reprezentačnom štarte

strelil svoj 12. gól. Radosť z neho mal veľkú, veď ho strelil krajine, kde hrá najvyššiu súťaž.

"Myslím si, že sme podali jeden z najlepších výkonov, odkedy sme samostatnou republikou. Mali sme dnes vyhrať, no tak, ako vždy urobíme školácke chyby a za ne pykáme."

Po prestávke ste poľavili za prvopolčasovým tempom. Nastal menší výpadok...

"Treba to chápať tak, že sme hrali proti Anglicku, účastníkovi majstrovstiev sveta, ktoré má veľmi kvalitné mužstvo. Neviem si predstaviť nejaké mužstvo, ktoré by ho tlačilo celých 90 minút. Angličania tiež museli mať niečo z tej hry, ale mrzí ma fakt, že nám strelili góly bez šancí."

Čo chýbalo desať minút pred koncom, keď ste z otočky vypálili na Seamana, aby loipta skončila v sieti?

"Len to, keby som namieril o pol metra presnejšie. Z otočky je to však veľmi ťažké. Otáčal som sa a dá sa povedať, že som vystrelil naslepo. Brankár stal presne tam, kde mal byť."

Kedy ste naposledy dostali takú prihrávku, ako pred gólom od Attilu Pinteho?

"Neviem, či presne tak mi chcel Attila prihrať (smiech). Našiel ma veľmi pekne a ja som mal šťastie, že lopta prešla medzi nohy brankára Seamana do siete."

Čo ste si povedali cez zápas so svojím spoluhráčom z FC Middlesbrough Garethom Southgatom?

"Bolo to krátko po šanci Vitteka. Vravel som mu, že už skoro bolo 1:0, no prvý náš gól prišiel o niečo neskôr. Po ňom už nebol veľmi zhovorčivý."

A čo ste si povedali po zápase?

"Zagratuloval som mu a povedal, že šťastne zvíťazili. Zaprial som mu aj veľa šťastia do stredajšieho zápasu s Macedónskom."

Asistentom trénera Anglicka je váš klubový kormidelník Steve McLaren. Čo ste s ním predebatovali?

"Nič vážne. Povedal som mu, že tri týždne zostanem doma, lebo sa nemám chuť vracať s takýmto výsledkom. On mi na to odpovedal v podobnom, no opačnom duchu, že keby sme vyhrali, potom by som sa nemol vrátiť do Middlesbrough. Je šťastný, má teraz navrch. Mňa bude mrzieť len to, že prídem do klubu a všetci budú robiť veľké ramená, že vyhrali. Myslím si však, že nezaslúžene."

Čo vám povedal tréner Jurkemik po zápase?

"Poďakoval nám za výkon. Povedal, že sme podali veľmi kvalitný výkon, že sme na nich mali a máme pokračovať v takýchto výkonoch."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.