Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Nemecký veterán Sven Fischer ukončil kariéru

SITA|Publikované 7. máj 2007 o 18:20

ERFURT 7. mája (SITA) - Nemecký biatlonista Sven Fischer ukončil kariéru. Tridsaťšesťročná legenda nielen nemeckého, ale aj svetového biatlonu dlho zvažovala toto rozhodnutie. "Zrelo to vo mne niekoľko ...

ERFURT 7. mája (SITA) - Nemecký biatlonista Sven Fischer ukončil kariéru. Tridsaťšesťročná legenda nielen nemeckého, ale aj svetového biatlonu dlho zvažovala toto rozhodnutie. "Zrelo to vo mne niekoľko mesiacov. Až som sa napokon rozhodol, že už nemá význam pokračovať. Nebolo však jednoduché rozhodnúť sa," uviedol rodák zo Schmalkaldenu v bývalej východnej časti Nemecka. Štvornásobný olympijský víťaz a sedemnásobný majster sveta zostane aj v budúcnosti pri biatlone, ale už len ako odborný spolukomentátor pre televíziu ZDF.

Fischer od roku 1993 absolvoval 13 svetových šampionátov a štvoro olympijských hier a ani z jedného z týchto vrcholných podujatí sa nevracal bez cenného kovu. Získal na nich celkom 28 medailí. K tomu treba prirátať 33 jednotlivých víťazstiev v pretekoch Svetového pohára a dovedna 150 pódiových umiestnení. Viac ich má na konte len nórsky biatlonový kráľ Ole Einar Björndalen.

O Fischerovi je známe, že je presvedčený kresťan. V budúcnosti by sa chcel okrem iného stretnúť so súčasným pápežom Benediktom XVI., ktorý má narodeniny v rovnaký deň ako on (16. 4.).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.