Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Nemecký apel: Pozor na Van Nistelrooya

Sportnet|15. jún 2004 o 00:00

Pozor na van Nistelrooya - tak znie motto nemeckej obrany pred dnešným súbojom s holandskou ofenzívou. "Je to skvelý útočník. Výborný vo vzduchu, vie strieľať oboma nohami a je neskutočne rýchly. My ho však zastavíme. Keď prejde cez jedného, musí byť ...

Pozor na van Nistelrooya - tak znie motto nemeckej obrany pred dnešným súbojom s holandskou ofenzívou. "Je to skvelý útočník. Výborný vo vzduchu, vie strieľať oboma nohami a je neskutočne rýchly. My ho však zastavíme. Keď prejde cez jedného, musí byť za ním pripravený druhý hráč," načrtol pre euro2004.com obrannú taktiku zverencov Rudiho Völlera obranca Borussie Dortmund Christian Wörns.

Ak sa to Nemcom podarí, majú šancu uspieť, lebo vraj poznajú slabiny súpera. "Neradi bránia a ak to na nich budeme skúšať, môže sa nám podariť dobrý výsledok," tvrdí Wörns. Nemci majú Holandsku čo vracať, veď s nimi prehrali doma na EURO 1988 (1:2), o štyri roky neskôr vo Švédsku (1:3). Prehra 1:3 sa zrodila aj v poslednom vzájomnom zápase v novembri 2002 v Gelsenkirchene a pečatil ju v závere práve Van Nistelrooy.

Holandský optimizmus zvýšil aj tréner Dick Advocaat, ktorý je presvedčený, že našiel pravé zloženie útoku. Zo štyroch útočných es vybral len Van Nistelrooya, ktorého by po krídlach mali zásobovať prihrávkami Van der Vaart a Van der Meyde. To je vraj ideálna kombinácia. Viceprezidentovi Nemeckého futbalového zväzu Franzovi Beckenbauerovi sa Advocaatova taktika zdá smiešna. "Ak nechá Van Nistelrooya samého na hrote, je to akoby sa zmieril s prehrou. S takým systémom nemajú Holanďania šancu presadiť sa," tvrdí prezident Bayernu Mníchov.

Príprava Holanďanov mu dáva za pravdu. Oranjes prehrali s Belgickom i Írskom, to je však podľa Advocaata už dávna minulosť. "Dnešný zápas všetko zmení," tvrdí 56-ročný holandský kouč. Nemeckým rečiam o pozícii outsidera sa však Advocaat riadne vysmial. "Vždy sa radi stavajú do pozície outsidera, ale bez diskusie sú futbalovou mocnosťou," cituje jeho slová Reuters. (rh)

Pravdepodobné zostavy

NEMECKO: 1 Kahn - 3 Friedrich, 4 Wörns, 5 Nowotny, 21 Lahm - 19 Schneider, 6 Baumann, Hamann, 13 Ballack, 22 Frings - 10 Kuranyi. HOLANDSKO: 1 Van der Sar - 2 Reiziger, 4 Bouma, 3 Stam, 5 Van Bronckhorst - 8 Davids, 6 Cocu, 14 Sneijder - 7 Van der Meyde, 11 Van der Vaart - 10 Van Nistelrooy.

Rozhoduje Švéd Anders Frisk.

Súvisiace články