Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Nemecko neumožní cestovať na ME približne 4500 chuligánom

SITA|17. feb 2004 o 11:57

LISABON 17. februára (SITA, AFP) - Nemecko neumožní cestovať na tohtoročné futbalové majstrovstvá Európy v Portugalsku približne 4500 chuligánom. Zástupca portugalského ministerstva vnútra Nuno Magalhaes, ktorý má na starosti bezpečnosť šampionátu, noviná

rov informoval, že nemecká vláda súhlasila s týmto krokom počas nedávnych rozhovorov s portugalskými organizátormi.

Na spolupráci pri prevencii výtržností na štadiónoch sa s Portugalskom v pondelok dohodla aj Veľká Británia, ktorá počas ME 2004 plánuje udržať doma približne 2500 v minulosti už usvedčených "rowdies".

Portugalská vláda vynaložila na bezpečnostné prípravy druhého najväčšieho športového podujatia v tomto roku už 16,5 milióna eur, pričom veľká časť prostriedkov putovala na nákup vyše 150 nových policajných áut, vodných diel, obuškov, slzných sprejov a iného vybavenia pre policajtov, ako aj cvičených policajných psov. Lisabon navyše zrušil všetkým strážcom zákona dovolenky v čase konania ME a plánuje ešte zvýšiť stavy o ďalších 2000 policajtov. Domácim bude pomáhať viac ako sto zahraničných expertov, najmä z krajín, ktoré majú s vyčíňaním futbalových výtržníkov svoje skúsenosti. Na šampionáte sa očakáva okolo 1,2 milióna fanúšikov v celej Európy, najpočetnejšie zastúpenie by okrem domácich Portugalcov mali mať práve Angličania a Nemci.


Súvisiace články