Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Nemecko a Švédsko vedú, Južnyj vyrovnával takmer päť hodín

SITA|6. apr 2007 o 22:17

BRATISLAVA 6. apríla (SITA) - Najvýraznejšou udalosťou doterajšieho priebehu vstupnej piatkovej časti programu stretnutí štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára 2007 tenisových mužských reprezentačných ...

BRATISLAVA 6. apríla (SITA) - Najvýraznejšou udalosťou doterajšieho priebehu vstupnej piatkovej časti programu stretnutí štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára 2007 tenisových mužských reprezentačných tímov (6. - 8. apríla) sa pred skončením úvodných dvojhier v zápase USA - Španielsko (začalo sa hrať o 20.10 h SELČ) stal takmer päťhodinový "maratón" medzi domácim Michailom Južným a Francúzom Richardom Gasquetom v moskovskej repríze parížskeho finále 2002 i štvrťfinále z ostatných dvoch edícií prestížnej súťaže o "šalátovú misu". Súboj trval 4 hodiny a 48 minút.

Vo všetkých spomenutých prípadoch slávila zborná úspech nad galským kohútom, ale teraz na antuke v hale Malá športová aréna Lužniki odvracal tradičný hrdina daviscupových súbojov Južnyj hrozbu stavu 0:2 na zápasy. Z pohodlného náskoku pustil Gasqueta ako rebríčkového lídra tímu pod taktovkou kapitána Guya Forgeta až do piateho setu, napokon však dokázal vyhrať (8:6 v záverečnom dejstve). Vyrovnal tým na 1:1 a zachoval obhajcom pod taktovkou kormidelníka Šamila Tarpiščeva solídne vyhliadky na postup. Predtým sa o prekvapenie na úkor štvrtého hráča svetového renkingu dvojhry Nikolaja Davydenka postaral Paul-Henri Mathieu, ktorý pred piatimi rokmi v rozhodujúcom súboji finálového stretnutia v hale Bercy pri Seine premrhal proti Južnému dvojsetový náskok.

Švédsko na čele s kapitánom Matsom Wilanderom dosť nečakane vedie v Göteborgu v hale Svenska Massan - Convention Centre na rýchlom tvrdom povrchu Taraflex nad lanským finalistom Argentínou 2:0 a siaha po odplate za debakel 0:5 z 1. kola svetovej skupiny 2006. Kapitán hostí Alberto Mancini vynechal zo zostavy dvojnásobného Federerovho premožiteľa z ostatných týždňov Guillerma Caňasa, ktorý mal na sklonku turnaja v Miami problémy s ľavým stehnom, ale ťah s mladíkom Juanom Martinom Del Potrom sa neosvedčil. Robin Söderling vyhral prvé dva sety bez jediného brejku zhodne až v skrátenej hre. V tretej časti vykompenzoval stratu servisu pri podávaní na víťazstvo okamžitým triumfálnym rebrejkom - 6:4. Juhoameričanov, samozrejme, viac musí škrieť to, že proti veteránovi Thomassovi Johanssonovi, ktorý naposledy hral doma v DP v roku 2001, nezabral rekonvalescent David Nalbandian.

Nemecko s debutantom Philippom Kohlschreiberom namiesto Benjamina Beckera v kádri a Nicolasom Kieferom stále medzi maródmi dôrazne pripomenulo Belgičanom v Oostende v hale Sleuyter na antuke historickú bilanciu 7:0. Tommy Haas síce stratil prvý set proti nevyspytateľnému Kristofovi Vliegenovi, ten si však za stavu 5:5 v druhej časti pri smeči natiahol svalstvo chrbtice, ledva dohral a premožitelia Slovenska v septembrovej baráži nezískali v piatok už ani jediné dejstvo. Hladká prehra Oliviera Rochusa ako jednotky výberu Juliena Hoferlina (Xavier Malisse stále túto súťaž vynecháva) patrí do kategórie senzačných, pričom kapitán hostí Patrik Kühnen disponuje pred sobotou renomovanými deblistami Michaelom Kohlmannom a Alexandrom Waskem.


Rusko - Francúzsko 1:1

(Moskva, Malá športová aréna Lužniki, antuka v hale)

Nikolaj Davydenko - Paul-Henri Mathieu 6:2, 2:6, 1:6, 5:7

Michail Južnyj - Richard Gasquet 6:2, 6:3, 6:7 (8), 5:7, 8:6


Belgicko - Nemecko 0:2

(Oostende, Sleuyter Arena, antuka v hale)

Kristof Vliegen - Tommy Haas 7:6 (4), 5:7, 4:6, 2:6

Olivier Rochus - Philipp Kohlschreiber 3:6, 5:7, 6:7 (4)


Švédsko - Argentína 2:0

(Göteborg, Svenska Massan - Convention Centre, tvrdý povrch Taraflex v hale)

Thomas Johansson - David Nalbandian 6:7 (3), 7:6 (2), 6:2, 7:6 (0)

Robin Söderling - Juan Martin Del Potro 7:6 (4), 7:6 (4), 6:4


Stretnutie USA - Španielsko (Winston-Salem v Severnej Karolíne, Lawrence Joel Veterans Memorial Coliseum, tvrdý povrch Latex-ite v hale, kapacita 14 500 divákov) sa začalo o 20.10 h SELČ.


Súvisiace články