Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Nemeckí futbalisti Völler s Kahnom tvrdia, že nie je dôvod na paniku

Sportnet|8. jún 2004 o 00:00

KAISERSLAUTERN - V apríli päťgólový debakel v Bukurešti, v nedeľu v generálke pred majstrovstvami Európy domáca prehra s Maďarskom 0:2. Nemeckí futbalisti pred odletom do Portugalska rozhodne nemajú dôvod na optimizmus. Trenér Rudi Völler a kapitán ...


Maďarskí futbalisti (v pozadí v červenom) oslavujú víťazstvo 2:0 v priateľskom stretnutí v Kaiserslauterne nad Nemeckom. Vpravo odchádza do šatne smutný domáci brankár Oliver Kahn. FOTO - REUTERSKAISERSLAUTERN - V apríli päťgólový debakel v Bukurešti, v nedeľu v generálke pred majstrovstvami Európy domáca prehra s Maďarskom 0:2. Nemeckí futbalisti pred odletom do Portugalska rozhodne nemajú dôvod na optimizmus. Trenér Rudi Völler a kapitán mužstva Oliver Kahn však zhodne tvrdia, že nie je dôvod na paniku.

Brankár Kahn hneď po nedeľňajšej prehre v Kaiserslauterne sklamaným fanúšikom sľúbil, že na EURO sa predstaví úplne iný tím. "Určite by sme tam šli radšej ako víťazi. Prehra však neznamená, že by sa nám teraz triasli kolená," povedal Kahn pre agentúru SID.

Generálkam vraj netreba prikladať osobitný význam. "Už som ich pár zažil a zakaždým je to rovnaké. Všetci hráči sú myšlienkami na šampionáte, chýba im stopercentná koncentrácia. Potom stačí súpera trochu podceniť...," zdôvodnil prehru. Kahn si myslí, že to dokonca môže byť dobré znamenie a pripomína, že pár dní pred odletom na majstrovstvá sveta 2002 Nemci prehrali v Cardiffe s Walesom, ale potom získali strieborné medaily.

I tréner Rudi Völler zdôraznil, že priateľské zápasy nemajú pre štart na šampionáte nijaký význam. "Nedeľňajší výsledok je zlý a ukazuje nám, ako veľa práce nás ešte čaká. Rozhodne to však nie je dôvod na nejakú paniku," povedal Völler.

Ani predseda futbalového zväzu Gerhard Mayer-Vorfelder nerobil z maďarskej lekcie tragédiu a odmietol špekulácie, že by Nemci nemuseli postúpiť ani do štvrťfinále. "Skupinu určite prežijeme. Verím, že Čechov alebo Holanďanov zdoláme. Atmosféra v mužstve je úplne iná než pred minulými majstrovstvami Európy," povedal. V roku 2000 sa Nemci s EURO lúčili po prehrách s Anglickom a Portugalskom a remíze s Rumunskom už v základnej skupine.

(čtk)

Súvisiace články