Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Nemecké sánkarky prišli o mimoriadnu sériu víťazstiev

SITA|14. feb 2011 o 11:26

V tábore nemeckej sánkarskej reprezentácie žien zavládli v sobotu po skončení pretekov jednotlivkýň v predposlednom 8. kole Svetového pohára v ruskom Paramonove zmiešané pocity.

PARAMONOVO.

Tatjana Hüfnerová si síce aj 4. miestom už v predstihu zabezpečila celkové prvenstvo v hodnotení seriálu a štvrtým celkovým víťazstvom v SP za sebou sa zapísala do histórie (ešte žiadnej žene pred ňou sa to nepodarilo, pozn.), ale nemecké sánkarky prišli o priam nevídanú sériu nezdolanosti.

Vyše trinásť rokov mala súťaž čo súťaž v rámci Svetového pohára vždy víťazku z Nemecka. Tie sa dopracovali až k 105 triumfom v rade. Premožiteľku našli až na novej dráhe v Paramonove, ktorá bola prvýkrát dejiskom pretekov SP. O prerušenie víťaznej série sa postarala Kanaďanka Alex Goughová, ktorá je bronzovou medailistkou z MS 2011.

"Prežívam fantastické pocity, stále tomu nemôžem uveriť. Vedela som, že víťazná nemecká séria sa raz skončí. Nikdy by som však nepomyslela, že ja sa postarám o jej prerušenie. Táto dráha bola nová pre každého, nikto nemôže hovoriť o domácej výhode. Som nesmierne šťastná," uviedla Goughová po premiérovom víťazstve v kariére.

Pred 23-ročnou Kanaďankou si s nemeckými konkurentkami dokázala do soboty ako posledná poradiť Rakúšanka Andrea Tagwerkerová, ktorá vyhrala súťaž tohto rangu 29. novembra 1997 v bavorskom Königssee.

Olympijská víťazka a trojnásobná svetová šampiónka Tatjana Hüfnerová bola aj v Paramonove po prvej jazde na čele, ale napokon skončila - prvýkrát v sezóne - až tesne za stupňom víťazov. Napriek tomu mohla oslavovať celkový triumf v hodnotení Svetového pohára.

"Mnohí považujú moje štvrté celkové prvenstvo v SP za výnimočný výkon, ale úprimne hovorím, že nie som typ zaoberajúci sa štatistikami. Na budúci týždeň v Sigulde chcem opäť zaútočiť na najvyššie priečky," skonštatovala 27-ročná Hüfnerová, ktorá možno aj pod vplyvom prerušenia víťaznej nemeckej šnúry nedávala najavo svoje emócie.

Súčasťou slávnostného vyhlásenia výsledkov v Paramonove bola aj minúta ticha na pamiatku zosnulého gruzínskeho sánkara Nodara Kumaritašviliho, ktorý vo veku 21 rokov prišiel o život pri nehode na tréningu pred ZOH 2010 v kanadskom Vancouveri.

Súvisiace články