Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Nemec Dittmer zlatý v C1 na 500 m

SITA|28. aug 2004 o 08:02

ATÉNY 28. augusta (SITA) - Nemec Andreas Dittmer zvíťazil vo finále C1 na 500 m v rýchlostnej kanoistike na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach. Skúsený 32-ročný šesťnásobný majster sveta si tak vo vodáckom ...

ATÉNY 28. augusta (SITA) - Nemec Andreas Dittmer zvíťazil vo finále C1 na 500 m v rýchlostnej kanoistike na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach. Skúsený 32-ročný šesťnásobný majster sveta si tak vo vodáckom areáli v Schiniase po piatkovom striebre na 1000 m trati vybojoval olympijské zlato, už tretie v kariére. Druhý prišiel do cieľa víťaz piatkového kilometra Španiel David Cal, bronz patrí favorizovanému jedenásťnásobnému majstrovi sveta Rusovi Maximovi Opalevovi. Slovák Marián Ostrčil nepostúpil zo semifinále do finálovej deviatky singlkanoistov.

Výsledky - finále C1 na 500 m:

1. Andreas Dittmer (Nem.) 1:46,383, 2. David Cal (Šp.) 1:46,723, 3. Maxim Opalev (Rus.) 1:47,767, 4. Aleksander Žukovskij (Bielorus.) 1:47,903, 5. Martin Doktor (ČR) 1:47,999, 6. Richard Dalton (Kan.) 1:48,103, 7. Marton Joob (Maď.) 1:48,195, 8. Stanimir Atanasov (Bulh.) 1:49,759, 9. Bing Wang (Čína) 1:49,903