Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Nemcom hrozí, že v televízii uvidia len časť zápasov MS 2006

SITA|12. feb 2004 o 12:34

BERLÍN 12. februára (SITA, AFP) - Nemeckým futbalovým fanúšikom hrozí, že si budú môcť v televízii pozrieť iba niečo vyše tretiny zo všetkých zápasov majstrovstiev sveta v roku 2006 aj napriek tomu, že šampionát hostí ich krajina. Podľa štvrtkovej správy

denníka Bild nemecké televízne spoločnosti ARD a ZDF predložili vlastníkovi vysielacích práv, spoločnosti Infront redukovanú ponuku priamych prenosov. Podľa nej by sa v Nemecku naživo vysielalo iba 24 zo všetkých 64 zápasov záverečného turnaja MS. "Bola by to katastrofa a veľká zrada, keby najväčšie športové podujatie desaťročia v Nemecku pokrývali národné televízie iba čiastočne. To nesmieme dopustiť. V Anglicku, Španielsku i Taliansku sa otázky okolo televíznych prenosov vyriešili vo veľkom predstihu, ale v hostiteľskej krajine nie," reagoval na správy rozčarovaný predseda organizačného výboru MS 2006 Franz Beckenbauer.

Televízia RTL v tejto súvislosti vyhlásila, že by bolo možné pokryť všetky zápasy šampionátu, ak by vysielacie spoločnosti ťahali za jeden povraz a spravodlivo si rozdelili práva na všetky duely vrátane tých menej atraktívnych. "Zodpovednosť by sa mala spravodlivo rozdeliť. To však neznamená, že ARD bude vysielať zápasy Nemecka a RTL dostane zápas Nikaraguy s Paraguajom," skonštatoval šéf RTL Hans Mahr.


Súvisiace články