Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Nemci zdolali Rakúsko 3:2 a sú bez straty bodu

TASR|Publikované 11. feb 2002 o 01:47

Salt Lake City 11. februára (TASR) - Nemeckí hokejisti vyhrali v zápase A-skupiny prvej fázy olympijského turnaja nad Rakúskom 3:2 gólom Lotha necelé ...

Salt Lake City 11. februára (TASR) - Nemeckí hokejisti vyhrali v zápase A-skupiny prvej fázy olympijského turnaja nad Rakúskom 3:2 gólom Lotha necelé dve minúty pred koncom. Po dvoch zápasoch tak majú zverenci trénera Hansa Zacha na konte štyri body a slovenskí hokejisti zostanú v hre o postup do hlavného turnaja už iba v prípade, že s Lotyšskom vyhrajú minimálne o tri góly. Rakúšania už stratili akékoľvek šance na postup.

Favorizovaní Nemci sa ujali vedenia už po 81 sekundách zásluhou Kathana a ešte do prestávky zvýšili svoj náskok na dva góly. Rakúšania sa však nevzdávali ani za nepriaznivého stavu a gólom Unterluggauera štyri sekundy pred koncom druhej časti hry zmazali náskok súpera. V tretej časti hry mali dokonca nečakane herne navrch, boli aktívnejší, ale ich nádeje pochoval 74 sekúnd pred koncom bekhendom Loth.

A-skupina prvej fázy:

Rakúsko - Nemecko 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 24. Ressmann (Trattnig, Perthaler), 40. Unterluggauer - 2. Kathan (Soccio, Kunce), 20. Soccio (Kathan, Morczinietz), 59. Loth (MacKay). Rozhodovali: Hansen (USA) - Hämäläinen (Fín.), Norrman (Švéd.), vylúčení 7:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely na bránku: 31:22, 6444 divákov.

Rakúsko: Divis - Unterluggauer, Lakos, Ulrich, Kasper, Lavoie, Searle, Lukas, Schaden - Brandner, Wheeldon, Kalt - Ressmann, Trattnig, Perthaler - Setzinger, Poeck, Salfi - Hohenberger, Lanzinger, Kromp

Nemecko: Seliger - Goldmann, Schubert, Ehrhoff, Kunce, Seidenberg, Renz - Rumrich, Ustorf, Benda - Kathan, Soccio, Morczinietz - Reichel, Abstreiter, Kreutzer - MacKay, Hynes, Loth