Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Nemci v úlohe obhajcu, favoritom Argentína s Nalbandianom

SITA|19. máj 2006 o 12:22

DÜSSELDORF 19. mája (SITA) - V nedeľu sa na tradičnom mieste v nemeckom Düsseldorfe začína 29. ročník Svetového pohára družstiev v tenise (dotácia 1,85 mil. eur), ktorý je generálkou na druhý grandslamový ...

DÜSSELDORF 19. mája (SITA) - V nedeľu sa na tradičnom mieste v nemeckom Düsseldorfe začína 29. ročník Svetového pohára družstiev v tenise (dotácia 1,85 mil. eur), ktorý je generálkou na druhý grandslamový turnaj sezóny Roland Garros v Paríži. Na svetovom šampionáte tímov na antuke sa tradične zúčastní osem tímov, ktoré zatiaľ čakajú na rozdelenie do skupín. Sú to podľa nasadenia: USA (1), Argentína (2), Chorvátsko (3), Česko (4), Nemecko (5), Čile (6), Španielsko (7), Taliansko (8). Práve Taliani v zložení Filippo Volandri - Davide Sanguinetti sú držiteľmi voľnej karty a v düsseldorfskom Rochusclube sa predstavia po dlhých 22 rokoch. Obhajcami prvenstva sú domáci tenisti, ktorých bude reprezentovať aj elitné duo Nicolas Kiefer - Tommy Haas. Nemci vyhrali prestížny turnaj už štyrikrát, okrem vlaňajška aj v rokoch 1989, 1994 a 1998. Najväčšími favoritmi nadchádzajúceho ročníka sú však zrejme Argentínčania, ktorí majú veľký tromf v osobe tretieho hráča sveta Davida Nalbandiana. Druhým hráčom Juhoameričanov je svetová deviatka Gaston Gaudio a tretím antukový špecialista Jose Acasuso. "Kedže sme vlani vo finále prehrali, teraz v ňom chceme uspieť," nechal sa počuť Nalbandian. Tradičným účastníkom turnaja sú Čiľania, ktorí na čele s olympijskými víťazmi z Atén 2004 Nicolasom Massuom a Fernandom Gonzalezom môžu zaútočiť na tretí titul za posledné štyri roky.

Na nemeckej antuke sa bude hrať vo dvoch skupinách systémom každý s každým na dve dvojhry a štvorhru. Víťazi skupín sa stretnú v sobotu 27. mája vo finále. Šampióni spred šiestich rokov Slováci budú v Düsseldorfe rovnako ako vlani chýbať. Účasť na tohtoročnom turnaji sa riešila na základe súčtu rebríčkových postavení v ATP dvoch najlepších hráčov z konca roka 2005.


Zloženie jednotlivých tímov v 29. ročníku SP družstiev v Düsseldorfe:

*1. USA (Andy Roddick, James Blake, Robby Ginepri, Bob a Mike Bryanovci)

2. Argentína (David Nalbandian, Gaston Gaudio, Jose Acasuso)

3. Chorvátsko (Ivan Ljubičič, Mario Ančič, Ivo Karlovič)

4. Česko (Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, Robin Vik)

5. Nemecko (Nicolas Kiefer, Tommy Haas, Philipp Kohlschreiber, Alexander Waske, Michael Kohlmann)

6. Čile (Fernando Gonzalez, Nicolas Massú, Paul Capdeville, Adrian Garcia)

7. Španielsko (David Ferrer, Fernando Verdasco, Feliciano Lopez)

8. Taliansko (Filippo Volandri, Davide Sanguinetti, Fabio Fognini)

(*čísla pred tímami znamenajú nasadenie do turnaja na základe kombinovaného renkingu dvoch najlepších hráčov z konca roka 2005)


Posledných desať víťazov z Düsseldorfu:

2005 Nemecko

2004 Čile

2003 Čile

2002 Argentína

2001 Austrália

2000 Slovensko

1999 Austrália

1998 Nemecko

1997 Španielsko

1996 Švajčiarsko


Súvisiace články