Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Nemci sa v prvej fáze zaobídu bez Kölziga

TASR|Publikované 30. jan 2002 o 17:21

Mníchov 30. januára (TASR) - Tréner nemeckej hokejovej reprezentácie Hans Zach sa vzdal myšlienky nominovať na prvú fázu olympisjkého turnaja brankára ...

Mníchov 30. januára (TASR) - Tréner nemeckej hokejovej reprezentácie Hans Zach sa vzdal myšlienky nominovať na prvú fázu olympisjkého turnaja brankára Washingtonu Capitals Olafa Kölziga.

"Nominoval som už troch brankárov a Kölzig bude v prvej fáze chytať len v prípade, že sa niekto z nich zraní," povedal 52-ročný tréner, ktorý sa bude v bránke spoliehať na Marka Seeligera (Norimberg), Roberta Müllera (Mannheim) a Christiana Künasta (Mníchov). "Všetci traja chytali vždy veľmi dobre a odviedli maximálne výkony. Hrali obetavo a majú veľký podiel na posledných úspechoch," dodal Zach. Kölziga uvoľnil jeho zámorský zamestnávateľ len na posledný zápas 12. februára proti Lotyšsku. Nemecký kormidelník sa vzdal aj služieb ďalšieho hráča NHL Jochena Hechta z Edmontonu Oilers. Jediným hráčom z NHL v nemeckom tíme bude Marco Sturm zo San Jose, ktorý sa predstaví aj v prvom zápas 9. februára proti Slovensku.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.