Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Nemci obhájili titul, Slováci zopakovali siedme miesto

SITA|Publikované 2. feb 2007 o 15:25

IGLS 2. februára (SITA) - V úvodnej súťaži na 39. MS sánkarov v Iglse si najcennejší kov podľa predpokladov vybojovali reprezentanti Nemecka. Družstvo v zložení Patric Leitner/Alexander Resch, Silke Kraushaarová-Pielachová, ...

IGLS 2. februára (SITA) - V úvodnej súťaži na 39. majstrovstvá sveta sánkarov v Iglse si najcennejší kov podľa predpokladov vybojovali reprezentanti Nemecka. Družstvo v zložení Patric Leitner/Alexander Resch, Silke Kraushaarová-Pielachová, David Möller dosiahlo celkový čas 2:09,159 min a obhájilo tak titul spred dvoch rokov. Nemci získali v súťaži tímov už svoje šieste prvenstvo za sebou, celkovo ich majú na konte už desať (vrátane jedného z čias NDR). Strieborné medaily získali s odstupom 0,682 s Taliani najmä vďaka vynikajúcemu výkonu Armina Zöggelera, ktorý svoje družstvo v záverečnej jazde posunul zo štvrtej na druhú priečku. Omladení Rakúšania na radosť domácich fanúšikov skončili so stratou 0,823 s na bronzovej pozícii. Slovenský tím pozostávajúci z dvojice Leo Horváth/Jozef Kuchár (12. najlepší čas), jednotlivcov Veronika Sabolová (10.) a Jozef Ninis (8.) obsadil v konkurencii trinástich reprezentácii po diskvalifikácii pôvodne šiestej Kanady (za technickú úpravu saní, ktorá bola proti pravidlám) konečné 7. miesto, čím zopakoval svoje umiestnenie z MS 2005 v Park City. "Začiatok súťaže nebol pre nás príliš veselý. Čakali sme od Horvátha s Kuchárom o dve desatiny rýchlejší čas, no v deviatej zákrute, ktorá je kľúčovým bodom na tejto dráhe, spravili chybu. Škoda, lebo v tréningoch dosahovali lepšie časy. Nedá sa im to však vyčítať, sú to ešte mladí chlapci, ktorí len v aktuálnej sezóne začali jazdiť Svetový pohár medzi dospelými. Sabolová v rámci svojich možností zabojovala a posunula naše družstvo z nelichotivého umiestnenia vyššie. Ninis nezašiel zlú jazdu, no pri výjazde z deviatej zákruty sa dopustil menšej chybičky. Napokon aj tak dosiahol čas, ktorý nás vyniesol na konečné 7. miesto. Aj vzhľadom na to, že sme sa na rozdiel od minulosti, keď za nás štartovali elitní pretekári ako Slávik či dvojica Mick - Marx ml., predstavili v Iglse s mladým družstvom, sme s umiestnením spokojní," povedal pre agentúru SITA reprezentačný tréner SR Walter Marx st.


Výsledky - 39. MS sánkarov v Iglse (Rak.) - piatok:

Súťaž družstiev: 1. Nemecko (Leitner/Resch, Kraushaarová-Pielachová, Möller) 2:09,159 min, 2. Taliansko (Oberstolz/Gruber, Gaspariniová, Zöggeler) 2:09,841, 3. Rakúsko (Penz/Fischler, Reithmayerová, Pfister) 2:09,982, 4. USA 2:10,160, 5. Rusko 2:10,510, 6. Lotyšsko 2:11,196, 7. Slovensko (Horváth/Kuchár, Sabolová, Ninis) 2:11,863.


Súvisiace články