Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Nemci na Svetovom pohári tímov aj tento rok bez Haasa

SITA|Publikované 19. máj 2007 o 19:37

DÜSSELDORF 19. mája (SITA) - Nemecký tenista číslo jeden Tommy Haas rovnako ako vlani zo zdravotných dôvodov napokon odriekol účasť na düsseldorfskom Svetovom pohári tímov (dotácia 1,5 milióna eur, antuka ...

DÜSSELDORF 19. mája (SITA) - Nemecký tenista číslo jeden Tommy Haas rovnako ako vlani zo zdravotných dôvodov napokon odriekol účasť na düsseldorfskom Svetovom pohári tímov (dotácia 1,5 milióna eur, antuka vonku). Neoficiálne MS reprezentačných družstiev sa začnú v Rochusclube v nedeľu 20. mája o 12.00 h a domáci sa v zápase s Belgickom bažiacom po revanši za prehru 2:3 vo veľkonočnom zápase štvrťfinále Davisovho pohára 2007 musia zaobísť aj bez dlhodobo so zápästím ľavej ruky laborujúceho Nicolasa Kiefera. Haasovi zabránilo v účasti zranenie v minulosti už dvakrát operovaného ramena, pre ktoré 8. mája odstúpil z duelu proti Čechovi Radkovi Štěpánkovi v 1. kole na turnaji ATP Masters Series v Ríme. Minulý rok v Düsseldorfe absentoval pre alergiu.

Dvadsaťdeväťročného rodáka z Hamburgu, momentálne 11. v singlovom svetovom rebríčku, nahradí Florian Mayer. Tím pod taktovkou kapitána Patrika Kühnena kompletizujú Philipp Kohlschreiber, Benjamin Becker a debloví špecialisti Alexander Waske a Michael Kohlmann. "Mne je to ľúto vari najviac zo všetkých. Veľmi som sa na vystúpenie v Düsseldorfe tešil. Budem na Floride pozorne sledovať vývoj a na diaľku držať družstvu palce," povedal T. Haas. Nemecko v Modrej skupine okrem Belgicka bude hrať proti Španielsku a Česku. V Červenej skupine sú USA, Čile, Argentína a Švédsko.


Súvisiace články