Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Nemci musia vyhrať, no na hrote bude len Kuranyi

Sportnet|23. jún 2004 o 00:00

Nemci potrebujú vyhrať, ale proti istému víťazovi skupiny začnú len s jedným útočníkom. Tak ako v prvom zápase proti Holandsku. Hra na dva vysunuté hroty im proti Lotyšom nepriniesla úspech, a tak bude na hrote znovu len Kevin Kuranyi. "Verím, že je ...

Nemci potrebujú vyhrať, ale proti istému víťazovi skupiny začnú len s jedným útočníkom. Tak ako v prvom zápase proti Holandsku. Hra na dva vysunuté hroty im proti Lotyšom nepriniesla úspech, a tak bude na hrote znovu len Kevin Kuranyi. "Verím, že je to dobrá taktika. Za celý tím. Proti Holanďanom sme s ňou mali úspech, hoci sme napokon súboj nevyhrali. Nesmieme sa hnať dopredu za každú cenu, Česi sú majstri ofenzívy, ale musíme dať gól. To je náš najväčší problém," povedal pre denník Bild skúsený nemecký brankár Oliver Kahn. "Jedno však viem určite, po zápase s Českom domov nepoletíme," tvrdí sebavedome.

Aj tvorca hry a Kahnov spoluhráč z mníchovského Bayernu Michael Ballack je presvedčený, že Nemci sa do tretice víťazstva na šampionáte dočkajú. "Mnohí čakajú ten víťazný gól odo mňa, ale je úplne jedno, kto ho strelí," cituje jeho slová agentúra Reuters. Od Ballacka si nemecký kouč Rudi Völler veľa sľubuje. "Vie dostať loptu do šestnástky i presne vystreliť," tvrdí nemecký tréner. Médiá tlačili na Völlera, aby dal šancu 19-ročnému útočníkovi Kolínu nad Rýnom Podolskému. "Možno je to talent nemeckého futbalu, ale najprv sa musí 90 minút pozerať na Nistelrooija, aby vedel, ako má útočník hrať," cituje internetový portál idnes.cz slová nemeckého trénera.

Česi viac ako na Nemcov už myslia na štvrťfinálového súpera. Výsledok s Nemeckom na ich prvenstve v C-skupine nič nezmení. Aj preto môže tréner Brückner postaviť vlastne B-tím. "Nemci určite nebudú ľahký súper. Majú dobrú obranu a vedia hrať zápasy, keď im tečie do topánok," povedal pre oficiálnu stránku ME obranca talianskeho Udinese Marek Jankulovski.

História hovorí pre Nemcov, Česko či Česko-Slovensko ich neporazilo už 40 rokov, ak nepočítame jedenástkový rozstrel vo finále ME 1976 v Belehrade. V poslednom zápase, v júni 2000 v Norimbergu, vyhrali Nemci 3:2. (rh)

Pravdepodobné zostavy

NEMECKO: 1 Kahn - 3 Friedrich, 4 Wörns, 5 Nowotny, 21 Lahm - 8 Hamann, 6 Baumann, 7 Schweinsteiger, 13 Ballack, 22 Frings - 10 Kuranyi. ČESKO: 16 Blažek - 17 Hübschman, 21 Ujfaluši, 5 Bolf, 13 Jiránek - 20 Plašil, 19 Týce, 7 Šmicer, 14 Vachoušek - 18 Heinz, 15 Baroš.

Rozhoduje Nór Terje Hauge

Tabuľka D-skupiny

1. Česko 2 2 5:3 6
2. Nemecko 2 0 2 0 1:1 2
3. Holandsko 2 0 1 1 3:4 1
4. Lotyšsko 2 0 1 1 1:2 1

Súvisiace články