Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nemáte 100 tisíc eúr pre Pavela?

Sportnet|Publikované 23. sep 2002 o 22:00

Prešov - Rumunská daviscupová jednotka Andrei Pavel počas troch dní v Prešove neraz ukázal svoj impulzívny temperament. Raz zazeral na čiarových

rozhodcov, samozrejme vtedy, keď nebol spokojný s ich výrokom, vyčítavo sa pozeral i na fanúšikov, keď príliš emotívne povzbudzovali, trieskali do bubnov a vyrušovali medzi prvým a druhým podaním. Pavel vtedy nechápavo pokrútil hlavou a servoval - nuž, v Rumunsku sú asi diváci disciplinovanejší.

Pavel mal problémy najmä s rohom, kde sedel Ibrahim Maiga. Nepáčila sa mu Maigova siréna, ktorá neraz nechcela dohučať na sekundu presne, nepáčili sa mi ani tam - tamy a niekedy sme mali dojem, že sa mu nepáči ani samotný Maiga. Ten si však z Pavelových pohľadov veľa nerobil, čo mu dával ležérnymi gestami najavo. "Keď sa sústreďujem na zápas, tak hluk a povzbudzovanie obecenstva ani nepočujem. Dnes som bol v pohode, cítil som sa uvoľnený a silný. V takom prípade sa dokážem usmiať naspäť, aj keď tam v rohu vyletelo i nejaké gesto, ja som to však dokázal pretransformovať na úsmev," tvrdil Andrei Pavel, ktorý bol po zápase pretransformovaný na samé úsmevy, hoci počas zápasu sme žiadnu transformáciu nepostrehli.

Zato na tlačovke Pavel žiaril a hýril vtipom. Na otázku, či už má Porsche, po ktorom túžil a ktoré si chcel kúpiť, ak vyhrá grandslamový turnaj alebo turnaj Serie Masters, odpovedal, že ešte nie. "Nemám toľko peňazí. Stojí 100 tisíc eúr. Ak mi ich dáte, tak si ho už rád kúpim," dodal víťaz minuloročného turnaja Serie Masters v Montreale (kde vo finále zdolal Raftera), ktorý doteraz na tenisových kurtoch zarobil 2,8 milióna USD.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.