Nemám dôvod učiť sa anglicky, tvrdí Rus v NHL

Všade okolo seba počujem ruštinu, vysvetľuje Nikita Nikitin. (Autor: SITA/AP)
SITA|12. dec 2013 o 14:42

Nikita Nikitin má v Columbuse trojicu ruských spoluhráčov. Tvrdí, že sa v angličtine dokáže dohovoriť, viac nepotrebuje.

COLUMBUS. Ruský obranca Nikita Nikitin z tímu NHL Columbus Blue Jackets nepociťuje potrebu naučiť sa lepšie po anglicky.

V rozhovore pre R-Sport uviedol, že vzhľadom na viacero ruských spoluhráčov v tíme by bolo neprirodzené, keby v šatni neznela okrem angličtiny aj ruština.

Dvadsaťsedemročný obranca hráva v Columbuse od roku 2011.

V 24 zápasoch aktuálneho súťažného ročníka zaznamenal 1 gól a 5 asistencií a na ľade strávi priemerne 17:05 min.

Nehovorí plynulo, ale rozumie

Okrem Nikitina si momentálne obliekajú dres Blue Jackets aj brankár Sergej Bobrovskij, útočník Artem Anisimov a jeho kolega z obrany Fedor Ťutin.

K tomu treba pridať aj ďalšieho človeka z východu - Slováka Mariána Gáboríka, momentálne sa nachádzajúceho na listine zranených hráčov.

"Všade okolo seba počujem ruštinu. Rozhodol som sa, že sa teda ďalej nebudem učiť po anglicky. Všetko potrebné rozumiem, keď treba, dohovorím sa. Rozprávať plynulo však asi nikdy nebudem," povedal Nikitin pre R-Sport.

Všetko môže zmeniť výmena

Možno si však neuvedomuje, že kedykoľvek sa môže stať súčasťou výmeny do iného tímu a tam nemusí byť okrem neho žiadny po rusky hovoriaci spoluhráč.

V takom prípade by sa predsa len musel zdokonaliť v angličtine. Varovným príkladom môže byť tím New York Rangers, ktorý si zvykne vymieňať hráčov práve s Columbusom. Súčasťou takej výmeny sa stal v minulej sezóne aj Marián Gáborík.

"V takom prípade to môže byť o niečo zložitejšie. Ak ma prinútia okolnosti, možno budem viac rozprávať po anglicky. Zatiaľ to však nepociťujem tak, že musím," cituje Nikitina webová stránka CBS Sports.

Súvisiace články