Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Nekonečná naháňačka so smolou by sa už mala skončiť, na prebudenie chuti stávkami nie je nálada

Sportnet|Publikované 11. dec 2003 o 23:00

Poprad - Dnešné východoslovenské derby bude pre zainteresovaných z oboch strán prestížne i zvláštne tým, že niektorí z Popradu pôsobili predtým v

Košiciach a zase daktorí z HC spojili načas svoju hokejovú kariéru s podtatranským klubom. I Roman Tomas (na snímke v popredí) už nosil košický dres v uplynulej sezóne, no nemyslí si, že odvtedy, čo odtiaĺ odišiel a nastupuje proti tomuto kolektívu ako súper, doľahne naňho nejaká nostalgia. "Beriem zakaždým vzájomný súboj rovnako ako každý iný. Vnímam to ako profesionál a nemyslím na to, že sa popasujem s chlapcami, ktorí nie tak dávno boli mojimi dočasnými spoluhráčmi. Navzájom sa vyhecujeme, pričom prím má azda v tom najstarší Miro Ihnačák. Na divákov nemôžem tiež povedať ani jedno zlé slovo, zatiaľ sa voči mne správali vždy férovo," konštatoval útočník ŠKP. Pravda, stále má jeden rest, ktorý by už rád zmazal. V predošlých vystúpeniach konto HC nezaťažil ani jedným gólom v tejto sezóne, ak neberie do úvahy prípravné meranie síl. "Nebol by som proti, keby mi to vyšlo práve teraz."

Popradčania potrebujú góly ako soľ, lebo ich dávajú strašne málo. V tíme policajtov sú štyria osemgóloví zakončovatelia, okrem R. Tomasa (naposledy skóroval v Skalici) ešte Hvila, Palovčík a Dian. Možno by nejaká stávka medzi nimi pomohla ,aby sa utrhli. "Veľmi sa nám do podobných aktivít nechce, lebo nálade je na bode mrazu. Keď sa herne darí a sú dobré výsledky, vtedy sa skôr vytvorí priestor aj na podobné oživujúce aktivity," trpko sa pousmial Roman. Súhlasil s tým, že pod dlhodobé neúspechy sa podpisujú hlavne chyby, niekedy až detinské, naivné, zbytočné. Zlá rozohrávka, nešťastne vyhodený puk na palicu súpera to všetko prilieva olej do ohňa nespokojnosti. "Sami si vyrábame problémy a niekedy naozaj detinsky, nepochopiteľne. Tak sa stalo i naposledy v súboji so Slovanom. V tomto ročníku sme poprehrávali podobnou nedôslednosťou toľko stretnutí, koľko vari ani za tri predošlé sezóny dokopy." V čom to väzí podľa tohto hráča? "Táto sezóna je prelomová pre mladíkov. Dostávajú veľa šancí hrať a zopár ostrieľaných ich nestačí usmerňovať. Hlavne vtedy, ak začínajúci chlapci nastupujú spolu. Neberiem to ale tak, že iba oni sú na vine, hráme predsa ako mužstvo. Neraz aj my, útočníci, nepomôžeme neskúsenej obrane a to je tiež zárodok pohromy." Hoci prílevom nových hráčov, ktorí už predsa len sú vyspelejší, by sa nedostatok skúseností mal odstrániť, no predsa treba ešte čas na to, aby sa mužstvo zohralo, zžilo navzájom. "Ešte sme si na seba nezvykli. Dúfam, že aj traja chlapci z Košíc Varga, Horňák a Kristián nám prinesú kúštiček šťastia."

Popradčania sa nespoliehajú na spásu v podobe blížiacej sa prestávky, ale ešte dovtedy, kým sa začne, mienia bodovať. "V Košiciach a doma s Martinom je na to príležitosť." To, že Nitra našich preskočila, je povážlivé, hoci nie beznádejné. Malo by to ale Popradčanov prebudiť. O to sa snaží aj tréner Ján Selvek, ktorý hustí do zverencov voje predstavy. Zatiaľ márne... "Je to typ kouča, ktorý nikomu nič nedaruje. Uňho nemá nikto ani zamak protekcie, všetkých starších či mladších berie rovnakým metrom a stále treba šliapať naplno. Inak je zle a kto neuspokojí, zostane sedieť ako náhradník," pripomenul Roman Tomas. Zároveň vyjadril vieru v to, že na košickom ľade hostia príjemne prekvapia. "Veď donekonečna nás nemôže naháňať iba smola. Azda sa to už raz otočí a budeme vyhrávať i my. Bárs aj iba o gól."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.