Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Nedvědovci sa rozbehli zastúpiť jágrovcov

Sportnet|21. jún 2004 o 00:00

Český futbal vychutnával v sobotu v portugalskom Aveire po triumfe nad Holandskom 3:2 jeden zo svojich najsilnejších večerov v histórii. Už nielen kapitán Pavel Nedvěd, ale aj väčšina ostatných hráčov v eufórii odhadzovala dresy svojim fanúšikom na ...

Český futbal vychutnával v sobotu v portugalskom Aveire po triumfe nad Holandskom 3:2 jeden zo svojich najsilnejších večerov v histórii. Už nielen kapitán Pavel Nedvěd, ale aj väčšina ostatných hráčov v eufórii odhadzovala dresy svojim fanúšikom na tribúny. Tí boli za holandskou bránkou, do ktorej v druhom polčase zakotvili dva góly, vo vytržení.

Po zápase všetci českí futbalisti rôznymi slovami opisovali niečo podobné, čo koncom apríla počas ostravskej fázy svetového šampionátu slovenskí hokejisti. Povznášajúci, burcujúci a zaväzujúci zimomriavkový stav.

Nedvěd síce hovorí, že postupom do štvrťfinále sa jeho kapitánsky cieľ splnil, ale spôsob, akým otočili krajne nepriaznivo sa vyvíjajúcu partiu s Holandskom, jeho tím vyniesol do polohy ašpiranta na finále. To, čo nevyšlo Jágrovi s kapitánom Strakom v Prahe, majú nedvědovci dobre rozbehnuté v Portugalsku. Naživo sa na to v Aveire pozerali aj hokejisti Ottawy Martin Havlát s Mariánom Hossom.

V českom futbalovom tíme vládne podobne vzácna atmosféra ako v posledných rokoch v slovenskom hokejovom. Vyzretí finančne zabezpečení profesionáli sa zišli, aby si schuti zahrali svoj český futbal a potešili vďačných divákov. Hráči sa navzájom rešpektujú, Nedvěd s Rosickým si rozdelili miesto a úlohy tak, aby ani jedna z futbalovo inak stavaných osobností netrpela a získaval iba tím. Baroš so Šmicerom majú motiváciu na sledovanom fóre ukázať, že v Liverpoole robia chybu, ak s nimi prestávajú rátať v základnej zostave. Anglickí novinári si to všimli a cena futbalistov okamžite prudko stúpa. Podobne Rosický je na najlepšej ceste nájsť solventný klub pre svoje vyslobodenie z Dortmundu rovnako Nedvěd sa so svojimi vodcovskými schopnosťami môže stať strojcom svojho nešťastia. V Juventuse sa mu páči, ale keby sa on zapáčil napríklad Ambramovičovi, "Méďa" by musel svoju milovanú taliansku zmrzlinu lízať inde. Futbalového Cháru má vydarená partia trénera Karla Brucknera v 202-centimetrovej postave Jana Kollera. Dobrák večne začítaný do kriminálnych príbehov zabijakov má za sebou podobný športový vývoj od odpisovaného nemehla ku kanonierovi, čo dokázal v Dortumnde v poslednom čase zatieniť aj futbalového básnika Rosického.

Česko má týždeň na to, aby z výstižnej charakteristiky favorizovaný spolok rekonvalescentov vyškrtla posledné slovo. Tréner Bruckner bude v záujme toho v stredajšom poslednom stretnutí D-skupiny šetriť nielen Nedvěda. Šancu dostane lavička, to neznamená, že Nemci budú mať menšie nervy.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Maďarsko vs. Francúzsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Portugalsko vs. Nemecko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Španielsko vs. Poľsko
Kurzy prináša