Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nedôstojný a rozpacitý záver hokejového roka 2002 v Spišskej Novej Vsi

Sportnet|Publikované 15. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Hokejový rok 2002 na Spiši bol poznacený dvoma velkými protikladmi. Na jednej strane famózny postup do extraligy, na strane druhej

rozpacité vystúpenie v novom extraligovom rocníku 2002/2003.

V piatok podvecer prišli spišskonovoveský fanúšikovia na extraligový hokej v roku 2002 poslednýkrát. Najväcší optimisti si v stávkových kanceláriách vsadili na jednotku. Aj nálada na zimnom štadióne za Hornádom bola optimistická, ved Spišská Nová Ves vyhrala naposledy 3:0 4. októbra 2002 v Košiciach a velkou motiváciu bolo, že Žilincanom ešte Spišiaci nestrelili ani gól.

Zaujímavé bolo, ako Žilincania vychádzali zo svojej šatne. Navzájom sa hecovali, do súboja išli s velkým nasadením. "Dnes tu domácich musíme rozprášit," nahlas zakrical jeden zo Žilincanov.

Svoje slová dokázali aj na lade. Svoj den nemala najväcšia opora Spišiakov Ramon Sopko, ked ho dvakrát prestrelil Šafárik.

Žilina v posledných kolách mala dost velké problémy so zložením kádra, ale na Spiši to vidiet nebolo. Aj ich dalšie góly po výborných kombináciách ukázali domácim hrácom, že tá extraliga sa hrá trošku inak.

Ešte štastie, že vedenie spišskonovoveského klubu nepustilo bývalého kapitána a jednoznacne najlepšieho hráca Petra Filipa do Popradu. Jeho jediný gól, ktorý bol zároven prvý v doterajších súbojoch Spišská Nová Ves Žilina, bol slabou náplastou na ubolenú fanúšikovu hokejovú dušu. Rozlúcka s hokejovým rokom 2002 bola nedôstojná. Po crtajúcom sa zlepšení v domácich súbojoch proti Liptovskému Mikulášu (2:2, 1. decembra, 30. kolo) a Trencínu (2:3, 6. decembra, 32. kolo) prvé sklamanie prišlo v zápase s Popradom a ešte väcšie v piatok vecer proti Žiline.

Skandovanie najvernejších "dakujeme, dakujeme" pocas tretej tretiny sa môže chápat všelijako a záverecný piskot nebol práve najlepšou bodkou za hokejovým rokom 2002 na Spiši.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.