Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Nedorost si nechal vaky v Donecku. Už zmizli

Václav Nedorost (vpravo) s Andrejom Šťastným. (Autor: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
Ondrej Gajdoš, SITA|4. aug 2014 o 10:11

Novú posilu zaradil tréner Slovana Rostislav Čada medzi Nagya a Murleyho.

Agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom SME.

BRATISLAVA. Český útočník Václav Nedorost je dvanástym nový hráčom na súpiske Slovana Bratislava pred novou sezónou KHL. Tridsaťdvaročný center sa včera prvý raz pripravoval s mužstvom.

Chcel sa vrátiť do KHL

Nedorost mal v Donecku ešte ročnú zmluvu, ale mesiac pred začiatkom kempu sa dozvedel, že ukrajinský tím pre ozbrojené konflikty v oblasti v KHL nebude hrať.

„Nájsť si nové miesto nebolo ľahké. Trh s hráčmi je plný, keďže nedávno skončil aj Lev Praha,“ povedal hokejista z Českých Budějovíc. „Ponuku zo švajčiarskej ligy som odmietol, chcel som sa vrátiť do KHL. Čakal by som aj do septembra, no zrazu sa ozval Slovan. Som rád, že sme sa dohodli. Domov to nemám až tak ďaleko. Autom som prišiel do Bratislavy za tri hodiny.“

Nedorost odohral dve sezóny v Donecku a rátal s tým, že sa na Ukrajinu vráti.

„V šatni som si nechal tri vaky so zimnými vecami, ale nedávno mi chlapci z klubu volali, že zmizli. Že už tam nič nie je,“ vravel. Aréna Družba pri vojnovom konflikte medzi medzi separatistami a vládnymi silovými zložkami v máji vyhorela.

Čada je rád

Nedorost je po Vondrkovi, Netíkovi a Mojžišovi štvrtým Čechom v zostave Slovana, pozná polovicu hráčov tímu. V NHL odohral 99 zápasov, v KHL bol aj v tíme Lev Poprad.

Rostislav Čada ho zaradil na tréningu medzi Ladislava Nagya a Američana Matta Murleyho, možno takto sa predstavia už v stredajšom prípravnom zápase v Košiciach.

„Fyzicky a korčuliarsky je veľmi dobre vybavený, má ofenzívne aj defenzívne schopnosti,“ povedal tréner o novom hokejistovi. „Konkurencia v tíme sa rozšírila. Som rád, že prišiel práve tento typ hráča.“

Súvisiace články