Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nedisciplinovaný BŠK - disciplína Slavoja 0:2

Sportnet|Publikované 16. okt 2005 o 22:00

Bardejov - Hornošarišania opäť doplatili na svoje mladícke nerozvážnosti v podobe rečnení, rozpínaní rúk a odhadzovaní lopty. Súperi postupne zisťujú

nielen ich kvality, ale najmä slabé stránky a udreli práve na tieto struny. Podobne ako v Giraltovciach, aj proti Trebišovu stačilo protivníkom trošku dôrazu v osobných súbojoch a už sa poniektorí venovali aj slovným výmenám, ba dokonca vulgárnostiam. Či si tým získajú diváka a sponzora, to ukáže najbližšia budúcnosť.

Tréneri Bardejova sa pred časom tešili, že majú útočnú dvojicu. Kormidelník Marián Prusák už po zápase v Giraltovciach spomenul činnosti kde hráči robia najviac chýb, no veľmi sa to nezmenilo. "Natrafili sme na súpera, ktorý bol jednoznačne lepší, pohyblivejší, živší. Z veľa šancí využil dve a vyhral zaslúžene. Bol o triedu lepší. My sme hrali zle. Siahli sme už k určitým opatreniam, aby takéto prejavy tam neboli. V tomto zápase sa toho objavilo dosť. Chlapci vedia čo ich čaká. Už pred Giraltovcami som hovoril, že my ideme hrať futbal a nie baviť sa s divákmi, rozhodcom a protihráčmi. Dnešný súper nám ukázal, ako sa to robí. Máme čo naprávať po každej stránke. Pred nami sú ešte tri kolá, treba čo najviac z toho vyťažiť. Máme teraz kompletný káder, iný nemáme."

Tréner Trebišova Vladimír Rusnák sa priznal, že po prehre doma s Prešovom mali pohrozenie zo strany funkcionárov klubu. Dve prehry po sebe bolo treba zastaviť dobrým výsledkom a trúfli si v Bardejove: "Išli sme tu jednoznačne vyhrať. Veď mužstvo, ktoré chce hrať o poprednú priečku tabuľky si iné ani nemohlo dovoliť. Pri prehrách zlyhalo to, čo mohlo aj dnes, lebo sme nedali stopercentné šance. V Bardejove sme dali dva góly a minimálne tri sme zahodili v prvom polčase. Potom však na začiatku druhého domáci zobrali zápas do svojich rúk a keď nás pritlačili, my sme z protiútoku dali gól." Najmä pri tlaku Bardejova si disciplinovane svoje miesto aj keď so šťastím zastala obrana Slavoja, čo potvrdil aj V. Rusnák. "Pochváliť chcem celé mužstvo, aj keď nepodali nadpriemerný výkon. Vyzdvihnem strelca Nováka. Ten ešte dve tutovky zahodil. Potrebujeme strelca, lebo nie je možné, aby náš z mužstva, ktoré sa pohybuje na druhom-treťom mieste dal štyri či päť gólov." Trebišov v minulej sezóne hral v druhej lige a tak bola na mieste otázka o úrovni tejto súťaže, ktorá veľa divákov do hľadiska neláka. "Polepšili to košické i prešovské rezervy, kde chlapci majú k futbalu iný prístup. Je tu šesť-sedem mužstiev, ktoré súťaži dávajú punc kvality, ale niektorým z dolnej časti tabuľky sa sem tam čosi vydarí. Nám v tejto časti už neostáva nič iné, len vyhrávať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.