Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Nedeľňajšie preteky v Zakopanom zrušené

SITA|Publikované 21. jan 2007 o 14:39

ZAKOPANÉ 21. januára (SITA) - Nedeľňajšie druhé víkendové preteky Svetového pohára v skokoch na lyžiach 2006/2007 na mostíku HS-134 v poľskom Zakopanom sa pre nevyhovujúce poveternostné podmienky neuskutočnili.

Členovia rozhodcovskej komisie jury sa po poludňajšej riadne absolvovanej kvalifikácii (jediný slovenský skokan Martin Mesík z nej nepostúpil do 1. kola) rozhodli pre silný vietor najskôr posunúť 1. kolo hlavnej súťaže z plánovaného začiatku o 13.45 h SEČ o polhodinu na 14.15 h. Keďže predpovede meteorológov ani naďalej nesignalizovali zlepšenie počasia a ani potom by na mostíku nebola zaručená bezpečnosť skokanov, kompetentní rozhodli o definitívnom zrušení nedeľňajších pretekov.

Ako je známe, víťazom sobotňajších jednokolových pretekov sa v Zakopanom stal tiež vo veternej lotérii prekvapujúco Slovinec Rok Urbanc, Slovák Martin Mesík obsadil nebodovanú 41. priečku.

Skokani na lyžiach majú v aktuálnej zimnej sezóne 2006/07 veľké problémy s počasím. Zo šestnástich pretekov Svetového pohára, ktoré mali mať po nedeli za sebou, sa "odskákalo" iba jedenásť. Okrem spomenutého Zakopaného boli rozhodcovskou komisiou a organizátormi zrušené pre zlé klimatické podmienky (silný vietor, teplé počasie, nedostatok snehu) aj ďalšie štyri súťaže - jedna vo fínskom Kuusame (november 2006), dve v českom Harrachove (december 2006) a jedna v nórskom Vikersunde (január 2007) .


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.