Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Nedeľňajšie derby ako záťažový test

Patrik Wesselényi. Novoročné účinkovanie HC 07 bude už bez neho. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 3. jan 2013 o 23:00

Po pauze pokračuje druhá najvyššia hokejová súťaž. Hráči HC 07 Prešov sa dva razy po sebe predstavia vonku.

Po pauze na prelome rokov pokračuje druhá najvyššia hokejová súťaž ďalším programom v ostrom tempe na sklonku tohto týždňa. Hráči HC 07 Prešov sa dva razy po sebe predstavia vonku. Dnes vykorčuľujú na ľad v Prievidzi. V nedeľu bude pre nich iste väčším záťažovým testom derby v Bardejove.

PREŠOV. Nový rok zverenci trénera Jána Faitha vítali s dobrou náladou, keďže so starým sa lúčili sériou vydarených vystúpení.

Na tie hodlajú nadviazať v nastávajúcej etape zápolení. Neradno však tvrdiť, že najbližší rival z Hornej Nitry je len sparingpartnerom na rozkorčuľovanie, lebo to by sa mohlo favoritovi vypomstiť.

Staronový nováčik I. ligy je síce na predposlednej priečke pelotónu a v predošlých vzájomných dueloch ťahal za kratší koniec, no z týchto skutočností nemožno vonkoncom vychádzať pri taktickej porade.

Práve naopak, treba byť ešte ostražitejším, lebo tímy, ktoré nemajú čo stratiť a počínajú si bez zábran, vedia narobiť neraz poriadnu šarapatu.

Po preriedení kádra by Prešovčania mali predviesť znovu takú kvalitu, aká sa od nich očakáva. A to aj preto, aby si minimálne udržali súčasnú pozíciu v tabuľke. Hoci tá nie je až taká smerodajná, ako vyplýva zo slov prezidenta klubu Reného Puchera.

„Vytýčený cieľ týkajúci sa bodového úlovku v decembri mužstvo splnilo a mohli sme byť s výkonmi i výsledkami spokojní. Verím, že budeme v tomto trende pokračovať i v ďalších mesiacoch. Navyše tí, čo odišli na sklonku minulého roka, už neboli tak často na ľade a teda neočakávame po ich odchode nejaký výrazný zásah do zostavy. Pravdaže, mienime nasadzovať aj našu omladinu, aby získavala skúsenosti.“

Na konci bič plieska

Možno predpokladať, že v súťaži bude ešte poriadna tlačenica s pribúdajúcimi zápasmi a to aj na priečkach znamenajúcich účasť v play off. Šarišania sa musia spoliehať na svoje schopnosti, hoci do karát im zahrá každé oslabenie rivalov. Trebárs Spišskej Novej Vsi, kde ekonomika otriasa ambíciami.

„Pre nás to môže byť relatívnou výhodou, ale vieme, že všetky tímy sú silné, hráči vedia korčuľovať, strieľať góly a treba ich preto porážať ešte výraznejším úsilím.“

Ako naznačil šéf klubu, nie je stanovený konkrétny stupienok, na ktorom by tím mal figurovať po skončení základnej časti.

„Chceme byť čo najvyššie, v prvej štvorke, a to aj preto, že v úvodných kolách vyraďovačky sa hrá len na tri víťazné stretnutia a treba si vytvoriť výhodu domáceho prostredia v rozhodujúcom zápase.“

Na konci bič plieska a reprezentanti HC 07 by mali ašpirovať na finálové boje. „Potom uvidíme, čo s tým urobíme. Boj o prvenstvo však znovu po čase túžime absolvovať. V takom prípade bude motivácia naozaj maximálna a verím, že sa potom pobijeme o hocičo,“ predostrel jasnú víziu bez okolkov René Pucher.

Nuž, mnoho o odolnosti a vyspelosti celku naznačí aj duel v Bardejove, ktorý by rád Prešov zosadil zo 4. miesta. Dá sa predpokladať, že tak ako predtým, i tentoraz to bude meranie síl ako remeň.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.