Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Nedávné súperky Pudilovej a Szabovej sa stretnú vo vzájomnom dueli

Daniel Stankovič|Publikované 23. feb 2021 o 01:00

Bývalé súperky bojovníčok domácej scény si zmerajú sily v oznámenom súboji.

Ženská MMA scéna sa v poslednej dobe teší v Oktagone veľkej obľube zásluhou domácich bojovníčok akými bezpochyby sú Pudilová, Šormová, Szabová či Bledá. Nedávne súperky dvoch Lucií (Szabovej a Pudilovej) si v najbližšom dueli zmerajú návzajom sily.

V novovznikajúcej francúzskej organizácii Le Free Fight Academy Challenge, sa pod pravidlami zmiešaných bojových umení v rámci hlavného zápasu večera stretne Rizlen Zouak a Cornelia Holm. Galavečer sa uskutoční 10. apríla.

Zaujímavosťou pre domácich fanúšikov je fakt, že obe bojovníčky sa v nedávnej minulosti predstavili v československej organizácii Oktagon MMA, kde prehrali svoje zápasy proti Lucii Szabovej či Lucii Pudilovej. 

Obe zahraničné bojovníčky sa však nepredviedli vôbec zle, keď najprv v decembri minulého roka musela Pudilová otáčať duel proti Holm, a neskôr na poslednom turnaji Oktagonu po úvodnom knockdowne predviedla fantastický obrat zakončený ukončením technikou armbar, proti olympioničke Zouak, talentovaná Szabová

Súboj bude určite zaujímavým porovnaním nielen Francúzsky a Švédky, ale tiež upriamí pozornosť na možnú budúcu konfrontáciu Szabovej a Pudilovej. Jediným problémom by mohla byť váha, keďže slovenská bojovníčka sa po poslednom turnaji nechala počuť, že uvažuje nad prechodom do nižšej váhovej kategórii.

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články