Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nedali sa dobodať

Akademici prekonávajú obranu ČH Hornets. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 29. apr 2009 o 22:00

Vodnopólové derby medzi Hornets a Akademikom bolo nečakane vyrovnané. Sršni sa na konečný dvojgólový rozdiel odpútali až v závere, ale napokon prekvapenie nepripustili.KOŠICE. Majstrovský ČH Hornets napokon zdolal v prvom nadstavbovom turnaji Ovomont Akademik 9:7.

Pristúpili zodpovedne

V prvých troch štvrtinách skóre neprezrádzalo, ktoré mužstvo je obhajcom ligového primátu a ktoré nováčikom. Sršni pod dojmom svojho silnejšieho kádra zrejme súpera trochu aj podcenili. "Ťažko povedať, možno áno, dosť im chýbal aj zranený Nižný. My sme k tomu pristúpili zodpovedne, disciplinovane a podali sme dobrý výkon," mohol byť s partiou, akú proti favoritovi odohrali, spokojný kapitán Akademika Tomáš Bačo.

Vývoj bol dlho vyrovnaný, ešte v úvode poslednej štvrtiny to bolo 7:7. Myslí si T. Bačo, že v daný deň mohli pomýšľať aj na nečakaný zisk bodu, alebo konečný stav bol maximom, ktoré mohli proti kvalitatívne vyspelejšiemu tímu dokázať? "Musíme priznať, že dva body ostali Hornets zaslúžene. Bolo by dosť trúfalé myslieť si, že by sme mohli získať bod, aj keď lopta je guľatá. Je pravda, že za stavu 7:7 nám mohla vojsť jedna strela, no nepadlo to a inkasovali sme. Nehovorím, že prekvapiť nebolo možné, ale málo pravdepodobné. Musela by tam k súhre okolností prísť aj dávka šťastia. Bavíme sa však v teoretickej rovine. Predsa len, silnejšie mužstvo si určitým spôsobom situáciu kontroluje, i keď nie vždy to tak vyzerá," vraví center staromestského klubu.

Zabodovať aspoň doma

Pre akademikov ako nováčika v najvyššej súťaži je už samotný postup do nadstavbovej časti úspechom. Dostali sa do nej zo štvrtého miesta, ktoré už sotva vylepšia. Zisk každého ďalšieho bodu by pre nich bol čímsi navyše. "Určite. My nemáme čo stratiť, na druhej strane, ani získať toho už veľa nemôžeme. Bodový odstup od tretieho miesta je totiž už veľký, aj výkonnostné rozdiely sú citeľné. My môžeme byť to družstvo, ktoré v nadstavbe niekoho potrápi, prípadne ukradne nejaký ten bod. Tým by sme mohli zamiešať karty v dramatickom boji Bratislavy a Novák o druhé a tretie miesto, keby sme niekoho z nich nachytali. Pointa je tá, že my sa už nemáme na čo šetriť, do každého zápasu môžeme ísť naplno. Nemusíme rozmýšľať takticky, ktorý zápas je pre nás dôležitejší." Okrem zápasu s Hornets prehral Akademik na prvom turnaji s Bratislavou o štyri a s Novákmi o tri góly. "Myslím, že sme uhrali celkom slušné výsledky, keď vezmem do úvahy, že nám chýbal Roman Poláčik. Nie sme už pod tlakom, môžeme hrať uvoľnene. Zároveň to však musí byť z našej strany disciplinované a nejaký ten bod ešte môžeme získať. Najreálnejšia šanca bude na poslednom turnaji, ktorý bude znovu doma v Košiciach a mali by sme v ňom už nastúpiť kompletní."

Druhý turnaj je na programe cez víkend v Bratislave. Kým Akademiku pôjde len o česť, ČH Hornets stačí vyhrať jedno stretnutie a už v predstihu dva turnaje pred koncom budú istými majstrami Slovenska.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.