Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tréner Good Angels nechce za prehru dávať tresty

Good Angels zakopli. Košičanky (vpravo Bálintova) sa musia preniesť cez prehru v lige. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 10. okt 2016 o 22:00

Po dva a pol roku našli košické basketbalistky domáceho premožiteľa.

KOŠICE. Po dva a pol roku (900 dňoch) našli basketbalistky Good Angels Košice premožiteľa, ktorým sa v sobotu stali Piešťanské Čajky.

Tie na svojej palubovke zdolali úradujúceho majstra 75:70, hoci Košičanky ešte po polčase viedli o šesť bodov 35:29.

Zverenky trénera Petra Jankoviča ukončili svoju víťaznú šnúru v rámci najvyššej slovenskej súťaže po 68 zápasoch, keď naposledy prehrali zápas v Ružomberku vo finálovej sérii v apríli 2014.

Dobrá facka pred začiatkom Pohára FIBA

Výraznou mierou na víťazstve Piešťan sa podieľala americká legionárka Oliverová, ktorá zaznamenala 27 bodov.

„Nečakali sme to, ale treba uznať, že Piešťany hrali veľmi dobre. Ich momentálna forma je úplne inde ako naša a to najmä tým, že ju museli načasovať na kvalifikáciu Pohára FIBA a to sa odzrkadlilo aj v zápase. Bolo vidieť, že ich tím je dlhšie pokope. Napriek tomu si myslím, že väčšia kvalita kádra je na našej strane. Gratulujem im však k historickému prepisu a myslím si, že pre nás to bola dobrá facka pred začiatkom Pohára FIBA,“ skonštatoval tréner Good Angels Peter Jankovič.

Nechce z toho robiť veľké haló

Už v stredu cestujú žlto-modré do hlavného mesta, kde si zmerajú sily s bratislavským Slovanom, proti ktorému by chceli začať písať novú víťaznú sériu.

V sobotu sa potom košické basketbalistky na domácej pôde stretnú opäť s ďalším silným súperom, ktorým je MBK Ružomberok.

„S dievčatami sme sa pripravili na to, aby sme nepodcenili žiaden tím. Či už je to Slovan alebo Ružomberok musíme hrať stále na sto percent. Najskôr sa sústredíme na duel v Bratislave a potom sa už budeme koncentrovať na domáci súboj s Ružomberkom, ktorý by sme na našej palubovke mali zvládnuť,“ uviedol Jankovič.

Lodivod košických basketbalistiek nedal svojim zverenkyniam na tréningu žiaden trest za to, že prehrali zápas.

„Nechcel by som z toho robiť žiadne veľké haló. Budem rozprávať aj s manažérom Jendrichovským, aby sme za to hráčky netrestali. Jednoducho sa to stalo a už sa to neodstane . Vieme na čom teraz musíme pracovať. Je stále len začiatok extraligy, máme za sebou tretie kolo a navyše dobre vieme, že naše ciele sú niekde inde ako je extraliga momentálne. Potrebujeme sa sústrediť na FIBA Cup a osobne si myslím, že tento tím má na to, aby sezónu zvládol úspešne.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.