Piatok, 15. októbra, 2021Meniny má Terézia

Nečas trénuje s Hradcom, Radolskému vraj nepadol do oka

TASR|23. jan 2003 o 10:41

Hradec Králové 23. januára (TASR) - Bývalý futbalista bratislavského Slovana Čech Radim Nečas absolvoval v stredu úvodný tréning s účastníkom Gambrinus ...

Hradec Králové 23. januára (TASR) - Bývalý futbalista bratislavského Slovana Čech Radim Nečas absolvoval v stredu úvodný tréning s účastníkom Gambrinus ligy Hradcom Králové. Tridsaťtriročný veterán považuje za jeden z hlavných dôvodov svojho odchodu z Tehelného poľa antipatiu trénera Dušana Radolského.

"Ťažko robiť nejaké závery. Nastúpim v prípravnom stretnutí s béčkom Sigmy Olomouc a potom sa zrejme s trénerom Leošom Kalvodom porozprávame," povedal pre denník Sport k svojej perspektíve v tíme Hradca kreatívny stredopoliar, ktorý v závere minulého roka ukončil svoje dvojročné pôsobenie na Tehelnom poli. "Mužstvu sa darilo ale ja som bol na tom horšie. Zo začiatku som mal problémy s členkom, kľúčovým okamžikom bol príchod nového trénera Dušana Radolského. Od začiatku som cítil, že som mu nepadol do oka. Keby som bol mladší, tak to nepoznám. Nie so však žiaden nováčik, takže mi bolo všetko jasné. Nechcel som chodiť a doprosovať sa, to som nikdy nerobil," vysvetlil 33-ročný veterán dôvody svojho odchodu z Tehelného poľa a odmietol úvahy o ukončení svojej bohatej kariéry: "Cítim sa výborne, kopačky na klinec v žiadnom prípade ešte zavesiť nechcem."

Konkrétna ponuka síce vo vzduchu nerezonuje, ale Nečas verí, že ju dostane. "Situácia sa môže zmeniť z hodiny na hodinu. V prípade záujmu zo zahraničia by som ale musel tuho rozmýšľať. Napríklad také Rusko by bolo lákavé, v hre sú veľké peniaze. A to tie ide v tomto prípade v prvom rade," dodal Nečas, ktorý po vypršaní kontraktu s belasými je na hráčskom trhu prakticky zadarmo.

Súvisiace články