Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nečakaný triumf Lastomíra v Palíne

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Palín Lastomírčania neodštartovali túto sezónu podľa predstáv. V úvodných kolách podľahli vlaňajším treťoligistom Spišskej Novej Vsi a Krásnej nad

Hornádom. Potom sa zmenili na nepoznanie a na ich konto začali pribúdať plné bodové zisky. Na ihriskách súperov sa prezentujú otvorenou hrou. Inak tomu nebolo ani počas okresného derby s Palínom, ktoré sa skončilo šťastnou výhrou Lastomíra. "Po nešťastnom zápase s Krásnou sme si vstúpili do svedomia. Máme intenzívnejšie tréningy, na ktorých sa venujeme predovšetkým práci s loptou. Našou najväčšou slabinou je však stále nepresná streľba a preto sa na víťazstvá dosť natrápime. Palínu sme ľahkovážne prepustili stred ihriska. Prehrali sme celý rad osobných súbojov a nezískavali sme odrazené lopty. Nechali sme prílišnú voľnosť Csomosovi, Hudákovi a Bogdanovi, ktorí to využívali na rýchle protiútoky," uviedol jeden z najstarších hráčov štvrtej ligy Ľubomír Čižmár st.

V závere sa ujala presná strela úplne voľného Ivana Adama, ktorý si po časovanej prihrávke Serdyho a dravom úniku doslova vychutnal bezmocného domáceho gólmana. Bolo to v 90. minúte. Pred týždňom dosiahli Lastomírčania rovnaký výsledok, avšak gól padol o minútu skôr. Stáva sa z nich tím záverečných minút? "Nemyslím si. Som však rád, že sa šťastena prikláňa na našu stranu. Doma však takýto scenár nesmieme pripustiť. Vonku ho beriem všetkými desiatimi," zakončil Ľ. Čižmár st.

Počas predminulej nedele si Palín zaknihoval prvú prehru na pôde súpera. Pred troma dňami okúsil trpkosť porážky aj pred vlastným obecenstvom. Po vydarenom vstupe do sezóny sa obmenené mužstvo zosunulo do dolnej časti pelotónu. "Derby stretnutia sú dosť nevyspytateľné. Každý zápas sa hrá od začiatku do konca. My sme nezvládli posledné minúty a preto sme vyšli naprázdno. Podľa priebehu to bol vyslovene remízový duel. Postupne sa však ukazovalo, že kto dá gól, zvíťazí ," riekol Michal Berezňák, dvadsaťročný defenzívny pilier. Zbabraný finiš si vysvetľuje stratou koncentrácie, keď niektorí hráči "zabudli" na rozbehnutého I. Adama. Podľa neho, najväčší podiel na tomto nepríjemnom momente má chybujúci Szantó.

Konečný rezultát si Palín zavinil predovšetkým sám. Jeho hráči trestuhodne nevyužili núkajúce sa príležitosti. Výčitky svedomia trápia Bogdana a Csomosa. "Čo sa dá robiť, taký je futbal. Zoli Csomos napríklad nastrelil žrď. Ak by bol o trocha presnejší, určite si Lastomír neodnesie tri body," uviedol M. Berezňák sa dotkol i nasledujúcej ťažkej série, keď kvality Palína preveria vynikajúce Krompachy a skúsená Spišská Nová Ves. Papierové predpoklady hovoria jasne v prospech spišských mužstiev, lenže lopta je guľatá a každé zápolenie sa začína za stavu 0:0. "Sú to ťažkí protivníci. Dúfam, že na ich pôde uhráme prijateľné výsledky. Bude to však náročné, lebo dnešné derby ukázalo, že výkonnostne patríme do slabšieho stredu tabuľky," poznamnal M. Berezňák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.