Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nečakaný bodový zisk Starej Ľubovne v Michalovciach

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Michalovce Kto videl sobotňajší treťoligový zápas Michaloviec so Starou Ľubovňou, musel odchádzať z futbalu sklamaný. Aj keď nemožno povedať, že to

bolo kvalitatívne slabé stretnutie, očakávania divákov nesplnilo. Ani nie tak kvôli vyložene obrannému systému hry Starej Ľubovne, ktorá taktiku podriadila zisku bodu, ale preto, že domáci futbalisti opäť raz neukázali to, čo v nich v skutočnosti je. Dva dni pred sobotňajším súbojom im Športovo-technická komisia Východoslovenského zväzu v Košiciach priznala tri body za kontumačné víťazstvo vo Veľkých Kapušanoch, čím sa ich bodové konto zvýšilo o dva zápisy. Lenže, ako ľahko prišlo, tak sa aj stratilo. Domáci počas celého stretnutia mali hru vo svojich rukách, tlačili, no vytúženého gólu sa nedočkali. Opäť raz nevýrazne zahrali krajní stredopoliari a ešte horšie obaja útočníci. Jediným, kto sa snažil čosi vymyslieť, bol Capík a bojovnosťou sa mu vyrovnal Micák, lenže to je na víťazný zápis žalostne málo. "Čakal som ťažký zápas, pretože náš súper patrí medzi nevyspytateľné mužstvá. Dokázal to nedávno, keď najprv vyradil v pohári Ružomberok a vzápätí prehral doma s Trebišovom. Stará Ľubovňa hrala v defenzíve veľmi zodpovedne a navyše nám stále hrozila nebezpečnými protiútokmi. Nevyužili sme viaceré šance, čo sa podpísalo na zvýšenej nervozite hráčov. Chlapcom nemôžem uprieť snahu, lebo chceli vyhrať. Nedali však znovu gól a to rozhodlo," prezradil sklamaný domáci kormidelník Ján Kozák. Jeho zverenci nesplnili očakávania v minulom kole na ihrisku v Turni nad Bodvou, teraz si pod sebou podpílili postupový konár ešte viac.

Stará Ľubovňa pricestovala do Michaloviec s tajným cieľom získať aspoň jeden bod. V jej novodobej treťoligovej epoche sa to hráčom Rekostavu nepodarilo ani raz, hoci dvakrát prehrali len o gól. Až teraz sa im podarilo na horúcej michalovskej pôde zabodovať. "Počítali sme s tým, že domáci sa budú snažiť od začiatku rozhodnúť. Mali šance, ale našťastie sme neinkasovali. S pribúdajúcimi minútami sa na ich kopačky lepila nervozita, čo nám hralo do karát. Michalovce momentálne disponujú kvalitným kádrom, ktorému sme chceli disciplinovanou hrou mariť útočné akcie už v zárodku. Vzhľadom na vývoj zápasu je remíza spravodlivá," povedal kormidelník Starej Ľubovne Jozef Petráň.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.