Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Nečakané zakopnutie Bardejova

Sportnet|Publikované 6. okt 2008 o 22:00

V ostatných kolách bojovali plece pri pleci Moldava s Bardejovom o prvú priečku treťoligového peletónu a bolo len otázkou času, ktoré mužstvo skôr

podľa tlaku okolia a zapokne. V nedeľňajšom 11. kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže na to doplatil Bardejov, ktorý vo Svidníku inaksoval druhý gól už v nadstavenom čase a pripísal si druhú prehru v sezóne.

KOŠICE. Líder súťaže - Moldava nemal v Barci na ružiach ustlané. Po stredajšom pohárovom stretnutí ho čakal v nedeľu majstrovský. Po nerozhodnom prvom polčase oživenie hry a o góly v sieti domáceho brankára Marcela Kováča sa postarali striedajúci hráči.

Moldava už má náskok

Dvojgólové víťazstvo v Barci vyneslo ambicióznemu celku z Moldavy pri zakopnutí Bardejova trojbodový náskok v treťoligovom peletóne. Päť kôl pred polčasom sezóny sa pevnejšie usadili nováčik na prvom mieste, pričom tento bodový rozdiel môže mať v konečnom účtovaní svoju dôležitosť. Do konca ročníka čaká na súperov ešte dlhý marartń stretnutí, ktoré môže zamiešať kartami na popredných priečkach tabuľky. Povinné víťazstvo dosiahla košická Lokomotíva, ktorá zdolala novotvoriaci sa celok Sobraniec a po dvoch kolách sa vrátila späť na tretie miesto peletónu. Železničiarom na chrbát dýcha hneď trojica devetnásť bodových celkov Sp. Podhradie, Svidník a Giraltovce. Ani jeden zo spomínanej trojice v ostatnom kole neprehral. Z bodového zisku sa tešil aj exdruholigový Sabinov, ktorý neprehral už štvrté stretnutie za sebou a hoci v tabuľke mu patrí stále miesto v druhej polovici tabuľky, na štvrté Sp. Podhradie stráca len 4 body. Pri súčasnom hodnotení to nie je žiadna veľká strata. Na druhej strane nedarí sa Topoľanom, ktoré sedem kôl nevyhrali a získali v nich len chudobné dva body po domácich remízach so Šacou-Brekovom a Sabinovom. Zdá sa, že zmierený s osudom sú v Šaci, ktorého spojený piatoligový a treťoligový káder nevie nájsť optimálnu formu. Predchádzajúce remízy nepriniesli očakávaný obrat a celok Šaca-Brekov stále čaká na prvé treťilogové víťazstvo. Jedno ma na svojom aj Stropkov, ktorý sa rovnako trápi. Inak to nebolo ani v súboji s Giraltovcami. Bezgólová remíza je úspechom Slovana, ktorý bojuje o tretiu priečku.

Urazili povestné šťastie

K prekvapeniam nedeľňajších stretnutí môžeme pokojne zaradiť prehru druhého Bardejova so Svidníkom, ktorého hráči dali súperovi lekciu z efektivity. Doslova z nimima šancí dosiahli dva góly a súperovi zasadili nepríjemnú ranu v boji o prvú priečku. Mladé mužstvo Bardejova sa len ťažšie vyrovnáva s tlakom okolia i vedenia klubu, ktoré hráčom vytvorilo solídne podmienky. Nečudo, že očakáva dobré výsledky aj výkony. Nie je bez zaujímavosti, že dres Svidníka oblieka niekoľk hráčov Bardejova, pre ktorých bolo ich vzájomné merania síl akousi výzvou. Na bývalých spoluhráčov sa dobre pripravili a odmenou im bol gól v nadstavenom čase a zisk troch bodov. Favorit mal viac z hry aj šancí, ale jeho hráči nedokázali streliť gól a po zahodení jedenástky akoby urazili povestné šťastie. Počas týždňa sa hovorilo, že Bardejov vo Svidníku nemôže prehrať, lebo je tam osem ich hráčov, a tí proti svojim nebudú bojovať. Opak bol pravdou a len potvrdil, že futbal nie je o zásluhách. " Na duel sme sa zodpovedne pripravovali a chlapcom som zdôrazňoval, že nás nečaká ič ľahké. Snahu im nemôžem uprieť, niektorí si zaslúžia uznanie, ale nebol to z našej strany taký kolektívny výkon ako by sme si želali. Pokiaľ nedáme góly z vyložených šancí a dovolíme si zahodiť aj penaltu, nemôžeme vyhrať. Som z toho sklamaný a hoci som chlapcov burcoval, po zahodenej penalte akoby stratili sebavedomie. Remíza nám nič neriešila, preto sme v závere vrhli všetky sily do útoku, ale prišiel trest. Po rýchle zahranom autovom vhadzovaní sme dostali druhý gól. Stretnutie malo dobrú úroveňa a domáci nám ukázali ako sa premieňajú šance. Mali aj potrebné štastie, ale to patrí k tomu," povedal na margo prehry tréner Partizána Jozef Kukulský. Niekoľko kôl pred záverom jesennej časti môžeme povedať, že v boji o jesenného kráľa sa vyjasnieva a rovnako aj čierny Peter už má svojho držiteľa. Vo vyrovnanom strede tabuľky sa môže počas najbližších kôl ešte všeličo zmeniť, ale lepšie nepredbiehať a počkať si na samotné výsledky.

Bilancia 11. kola III. ligy

Výsledky: Stropkov - Giraltovce 0:0, N. Hrušov V. Tatry 3:1, Sp. Podhradie Krásna 2:0, Topoľany Sabinov 1:1, Barca Moldava 0:2, Lok. Košice Sobrance 3:0, Svidník Bardejov 2:1, Šaca-Brekov V. Šariš 1:2.

BILANCIA DOMÁCI - HOSTIA: 8 4 2 2 12:7 (góly) 14:8 (body). Doteraz: 88 57 11 20 171:79 (góly) 182:71 (body)

POČET GÓLOV: 19, priemer na zápas 2,38. Doteraz: 250, priemer na zápas: 2,84.

STELEC KOLA: Zajac (Lok Košice) dal 2 góly.

DIVÁCI: 2180, priemer na zápas: 272,5. Doteraz: 32 228, priemer na kolo: 2 929.

ŽLTÉ KARTY: 27. Doteraz: 295.

ČERVEBÉ KARTY: 1- Estočin (Krásna). Doteraz: 15.

(glo)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.