Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nečakané: Meluš prestupuje do Tatabánye!

Odchádza. Brankár Michal Meluš opúšťa rady prešovského Tatrana. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 1. sep 2009 o 22:00

Zaujímavá, ale hlavne prekvapujúca informácia presiakla včera z prešovského hádzanárskeho tábora. Podľa nej v Tatrane Prešov skončil brankár Michal Meluš.PREŠOV. O služby 36-ročného gólmana slovenského majstra sa interesovala Trnava. Všetko VšAK napovedá tomu, že nakoniec zamieri do tímu maďarskej Budapest Bank Ligy Tatabánya Carbonex KC. "Osobne považujem Miša Meluša po R. Štochlovi súčasne za druhého najlepšieho slovenského brankára. Pravda je však taká, že tréner nášho mužstva Rastislav Trtík má na jeho súčasnú výkonnosť iný názor. Nuž a ten jeho je podstatný. On zodpovedá za výkony i výsledky mužstva, nie ja. Áno, Meluš z Prešova odchádza," potvrdil nám informáciu majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.

Vraj nenašli spoločnú reč

Michal Meluš prišiel do Prešova zhruba pred dva a pol rokom po tom, ako sa náhle zbalil a odišiel domov na Ukrajinu vtedajší brankár Tatrana Vadim Bražnik. Zmluvu v klube z Tatran handball arény mal do 30. júna 2010. "Mišo chcel v Prešove hrať, dokončiť zmluvný kontrakt, prípadne ho aj predĺžiť. Vravel mi, že by kariéru najradšej skončil v Prešove. Mal tu podmienky, ktoré mu vyhovovali. Byt, zamestnanie pre priateľku. Myslím si však, že nenašiel spoločnú reč s trénerom R. Trtíkom, nebol jasnou dvojkou Jakubovi Krupovi," mienil M. Chmeliar. "Tréner uprednostňoval pred ním Maroša Popčáka. Nazdávam sa, že pritom sa rozhodoval podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Veď aj jeho hádzanársky osud závisí od výsledkov mužstva. Keď Meluš nebol nominovaný na prvý zápas maďarskej ligy v Kecskeméte, mal som na to s trénerom Trtíkom výmenu názorov. Nepáčilo sa mi to, ale jeho odborné rozhodnutia a argumenty akceptujem."

Kúpený za štyridsať, uvoľnený za päť

Tréner R. Trtík to vidí tak, že momentálne je lepší M. Popčák. "Dobre, ale v takom prípade nemôžem zase ja akceptovať to, aby tretí brankár mal niekoľkonásobne vyšší plat ako druhý. Keďže záujem o Meluša bol, povedal som mu, že ho uvoľním spod zmluvy. Iste, na začiatku sezóny je to dosť neštandardné rozhodnutie. Ťažko teraz zoženieme adekvátnu náhradu," netajil majiteľ klubu. "Napriek tomu, že záujem mala aj Trnava, prednosť dostala Tatabánya. Konkrétne zareagovala ako prvá. Dnes by sme mali dotiahnuť všetky potrebné formality." Povráva sa však, že zadarmo, tak ako po minulej sezóne V. Fuňaka (ide so súhlasom Tatrana do Nových Zámkov), ho neuvoľníte. Pred časom sme Elektromosu Budapešť zaplatil okolo 40-tisíc eur, teraz ho púšťame za symbolických päťtisíc. Vtedy sme však inú možnosť po Bražnikovom zdupkaní nemali. Teraz odchádza nie preto, že by vyrobil nejaký problém. Avšak keď tréner vraví, že by bol trojkou, tak radšej ho uvoľním. Ak Maďari dnes prídu, ako sľúbili, k dohode dôjde. V takom prípade je možné, že Mišo nastúpi už v sobotu za Tatabányu proti Szegedu. Nuž a namiesto neho sa do prípravy s mužstvom opäť zapojí skúsený Ľuboš Kaminský."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.