Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Nečakaná kanonáda vicemajstra

Sportnet|Publikované 14. nov 2006 o 23:00

Kežmarok - Prvýkrát sa stalo, že v kežmarskej hokejbalovej lige sa uskutočnili v jeden deň až štyri zápasy. Okrem kompletného siedmeho kola sa

dohrával i zápas štvrtého kola, v ktorom si Sokol Matrix trpezlivou hrou poradil s vicemajstrom zo Spišskej Belej. Aj v ďalších troch dueloch vyhrali favoriti, akurát sa nečakalo dvojciferné víťazstvo Fighters nad nováčikom, pretože doteraz bolo známe, že Fighters má problémy s koncovkou. Určite ešte za pozornosť stojí i to, že brankár obhajcu zo Severu Kežmarok, Milan Glevaňák, inkasoval prvýkrát po 82 minútach, kedy ho tvrdou strelou prestrelil manažér ligy, Vladimír Valenčík.

Sokol Matrix Kežmarok - Fighters Sp. Belá 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Zápas tretieho a druhého mužstva z minulého ročníka priniesol taktický hokejbal. Kežmarčania sa nepúšťali bezhlavo do búšenia a dobíjania brány Fighters, ale celoplošnou hrou trpezlivo čakali na chyby súpera. Tých neprišlo veľa, a tak Lukáš Zwick a spol. museli využiť každú možnosť na strelenie gólu. Nebyť nepresnej koncovky hostí, mohol byť však zápas ešte dramatickejší.

Góly: L. Zwick 3, Majer.

Snipers Bendík Kežmarok - HBC Kubachy Sp. Bystré 3:7 (1:1, 1:4, 1:2)

Najočakávanejší zápas dňa sa vyvíjal podľa predpokladov. Bol to tvrdý boj o každú loptičku a prvá tretina plne potvrdila, že sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Škoda, že Kežmarčanom chýbali niektorí hráči základnej zostavy, lebo Kubachy prišli v plnej sile a to sa nakoniec prejavilo i na stupňovaní tempa tohto mužstva. U Kežmarčanov nestačil Ján Cvaniga sám kontrovať súperovým vydareným gólovým akciám, preto postupne mali v zápase navrch hostia. Tí, v poslednej tretine už iba udržiavali svoj náskok a odviezli si pod Kráľovu hoľu dôležité tri body. V zápase zaujal u hostí výborným výkonom Miloš Šeliga.

Góly: Cvaniga 2, M. Toporcer - M. Budaj a Šeliga po 2, J. Ferko, J. Jurčo, Fábry.

Fighters Sp. Belá - TJ Poprad 11:0 (0:0, 7:0, 4:0)

Aj tento zápas sa očakával s napätím. Poprad si brúsil zuby na vicemajstra dva týždne. Dych a umenie mu vydržal však iba prvú tretinu. Po nečakanej streleckej efektivite vicemajstra počas celého zápasu však nakoniec odchádzal z Kežmarku s ďalšou dvojcifernou prehrou. Teraz má ďalší týždeň na to, aby vo svojom zápase roka uspel. O týždeň sa totiž odohrá súboj dvoch mužstiev z chvosta tabuľky. Fighters si za svoju neustálu aktivitu vysoké víťazstvo zaslúžil a konečne ukázal i svoje útočné umenie.

Góly: Nebus 3, Zima a Pavličko po 2, Ulbrich, Palguta, Leščák, Jacenko.

Sever Kežmarok - Tornádo Kežmarok 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Tak sa obhajca ešte na víťazstvo nenadrel, ako to bolo v zápase, kde to malo byť rozhodnuté už po prvej tretine. Úvodný gól Severanov mal naznačiť jasné víťazstvo, no vyrovnávajúci gól golfovým odpalom Vlada Valenčíka nielenže prerušil po 82 minútach bez gólu Milana Glevaňáka, ale ukázal aj recept na jasného favorita. Severania celý zápas dobre kombinovali, ale na gól i zásluhou výborného výkonu brankára Tornáda Miroslava Podolského sa veľmi nadreli. Hráči Tornáda sa o lepší výsledok pripravili tým, že postupne sa snažili iba udržiavať vyrovnaný, resp. prijateľný stav a smerom dopredu nič nevymysleli. Stačilo by možno viac odvahy v útoku a bolo by zrejme i veselšie. Je však pravda, že Sever celý zápas tlačil a tlačil, až sa v tretej tretine nakoniec predsa len dočkal vytúženého gólového odskočenia od súpera.

Góly: Milan Jankura 2, Miro Jankura, T. Jankura, Kromka, Jakubčo - V. Valenčík, D. Jankura.

1. Sever KK660000054:1418

2. Sokol Matrix KK650001034:2415

3. Snipers Bendík KK630003030:299

4. Fighters Sp. Belá630003021:209

5. HBC Kubachy Sp. Bystré630002131:278

6. Tornádo KK610005017:323

7. TJ Poprad60000605:460

Legenda: Poradie, mužstvo, počet odohraných zápasov, počet víťazstiev (3 body), víťazstvá po predĺžení (2), remízy (1), prehry po predĺžení (1), počet prehier (0), kontumačné prehry (- 1), skóre, body.

Ďalší program, sobota:

12.00 hod.: Tornádo Kežmarok - TJ Poprad (Sev, Mat)

Pre oboch je to veľmi dôležitý zápas. Tu sa ukáže, kto na čo má. Ťažko tipovať, lebo obidve mužstvá musia.

13.00 hod.: Sokol Matrix Kežmarok - Snipers Kežmarok (Pop, Kub)

Domáci sú favoritom, ale keď príde plná sila Snipers, môže to byť dramatický zápas do poslednej sekundy.

14.15 hod.: HBC Kubachy Spišské Bystré - Sever Kežmarok (Sni, Tor)

Zaťažkávajúca skúška Severanov. Po trápení sa s predposledným mužstvom sa postavia proti celku, ktorý je vo forme. Severanom sa vždy lepšie hrá proti mužstvám, ktoré chcú aj tvoriť. Prekvapenie však tu nie je vylúčené.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.