Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Nebyť Becka, Slovensko asi nehrá finále Davis Cupu

Sportnet|Publikované 8. dec 2005 o 00:00

Karol Beck hrá v daviscupovej reprezentácii Slovenska od roku 2002. Tento rok pomohol nášmu tímu k výhre v 1. kole nad Španielskom, keď v úvodnej dvojhre zdolal Lopeza a s Michalom Mertiňákom vo štvorhre pár Nadal - Costa. Vo štvrťfinále s Holandskom ...

Karol Beck často víťazil. FOTO - ARCHÍV TASR

Karol Beck hrá v daviscupovej reprezentácii Slovenska od roku 2002. Tento rok pomohol nášmu tímu k výhre v 1. kole nad Španielskom, keď v úvodnej dvojhre zdolal Lopeza a s Michalom Mertiňákom vo štvorhre pár Nadal - Costa. Vo štvrťfinále s Holandskom (4:1) bodoval s Mertiňákom vo štvorhre proti dvojici Van Gemerden - Haarhuis. V septembrovom semifinále s Argentínou (4:1) vyhral v singli nad svetovou osmičkou Coriom a opäť aj s Mertiňákom v debli nad Nalbandianom Puertom.

V nedávnom finále s Chorvátskom (2:3) ho nehrajúci kapitán Miloš Mečíř na štvrtkovom žrebovaní zaradil do zostavy, ale na druhý deň Becka tri hodiny pred zápasom s Ljubičičom nahradil Kučera. Beck si vraj na tréningu obnovil zranenie kolena, čo len posilnilo podozrenia o pozitívnom dopingovom teste po zápase s Argentínou. V turnajoch ATP nehrá od konca októbra, keď si zranil ľavé koleno v Petrohrade v zápase s domácim tenistom Južným. (on)

Súvisiace články