Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Nebo zachránilo Serenu na tráve

Sportnet|Publikované 4. júl 2007 o 00:00

Aj včera na turnaji pršalo, vypadla obhajkyňa titulu Mauresmová.

Aj včera na turnaji pršalo, vypadla obhajkyňa titulu Mauresmová.

LONDÝN. Na pondelňajší osemfinálový súboj dvojhry žien Serena Williamsová - Daniela Hantuchová Wimbledon tak skoro nezabudne. Mal všetky atribúty veľkého duelu. Na centrálnom dvorci trval s prestávkami, keď pršalo, vyše 7 hodín. Okrem skvelého zápasu v podaní oboch aktérok ponúkol aj dramatickú netenisovú zápletku, ktorá sa na konci druhého setu skončila takmer kolapsom favorizovanej Američanky. Do kariet jej však zahralo počasie, pri dlhšej dažďovej pauze ju ošetrili a nakoniec vyhrala 6:2, 6:7 (2), 6:2.

"Nepripúšťala som si, že ten zápas len tak odovzdám súperke. Áno, je pravda, že dážď ma v danom momente zachránil. Veď som sa nemohla poriadne pohybovať a musela sa spoliehať len na svoje podanie a returny," priznala po stretnutí Serena Williamsová, hoci v kritických okamihoch jej na kurte vyhŕkli aj slzy.

Dvojnásobná šampiónka z All England Clubu v druhom sete za stavu 5:5 a 15:30 pri podaní Hantuchovej spadla na trávu ako podťatá a avizovala kŕče v ľavom lýtku. Nasledovala trojminútová pauza na ošetrenie a Serena, zjavne hendikepovaná, pokračovala. Dotiahla to až do stavu 2:4 v tajbrejku, keď jej prišlo na pomoc nebo - spustil sa dážď a 25-ročná Američanka mohla odkrívať z dvorca. V dohrávke síce stratila druhý set v tajbrejku 2:7, ale v rozhodujúcom treťom dejstve po vyše hodinovej pauze už ,,znovuzrodená" slovenskú súperku dvakrát brejkla a vyhrala naoko hladko 6:2.

"Počas prestávky som si na to miesto prikladala ľad, nechala sa poriadne rozmasírovať a najmä pila veľa tekutín. Keby som neverila v úspech, tak by som sa na kurt už ani nevrátila. Myslím si, že tento môj výkon môžem označiť za najbojovnejší v celej svojej kariére. Prihodilo sa mi totiž niečo, s čím som predtým nemala žiadnu skúsenosť a nemohla som tušiť, ako sa to celé skončí," dodala víťazka.

Hantuchová nevyužila šance

Hantuchová sa na konci druhého setu dostala do paradoxnej situácie. Musela hrať proti hendikepovanej súperke, čo je často náročnejšie, ako za normálnych okolností. "Keď vidíte, ako vaša súperka bojuje sama so sebou, automaticky cítite ľútosť. Vtedy je veľmi ťažké zostať pokojnou. Naďalej hrať svoju hru a koncentrovať sa na každú loptičku," uviedla v pozápasovom interview na oficiálnej stránke turnaja. Na otázku, či by sa duel vyvíjal inak nebyť ďalšej dažďovej prestávky na konci druhého setu, 24-ročná popradská rodáčka odpovedala: "Určite mi to nepomohlo. Keď má niekto kŕče, znamená to, že je veľmi unavený. Serena však dostala možnosť oddýchnuť si, a to jej evidentne pomohlo. Do zápasu sa potom vrátila ako plnohodnotná súperka."

Hantuchová priznala, že tento emóciami nabitý súboj si skôr sama prehrala, ako ho súperka vyhrala. "Mala som v treťom sete svoje príležitosti, ale nevyužila som ich. Možno keby som lepšie podávala, alebo udržala loptičku dlhšie vo výmenách. Mala som byť trpezlivejšia. Nezostáva iné, ako sa poučiť a ísť ďalej."

Mauresmová už neobháji

Aj včera sa pre dažď hralo na etapy. Najväčšie prekvapenie pripravila Češka Vaidišová, v osemfinále vyradila Mauresmovú - obhajkyňa titulu spravila pri podaní až 14 dvojchýb a dovedna 37 nevynútených chýb.

V 2. kole štvorhry žien bola v slovenskom súboji Husárovej s Gajdošovou úspešnejšia skúsenejšia hráčka so svojou americkou partnerkou Shaughnessyovou. (on, sita)

Výsledky, dvojhra žien, osemfinále: Vaidišová (14-ČR) - Mauresmová (4-Fr.) 7:6 (6), 4:6, 6:1, Ivanovičová (6-Srb.) - Petrovová (11-Rus.) 6:1, 2:6, 6:4, Bartoliová (18-Fr.) - Jankovičová (3-Srb.) 3:6, 7:5, 6:3, Kuznecovová (5-Rus.) - Paszeková (Rak.) 6:3, 6:2. Dvojhra mužov, 3. kolo: Hewitt (16-Austr.) - Caňas (22-Arg.) 6:4, 3:6, 6:3, 6:4, Davydenko (6-Rus.) - Monfils (Fr.) 6:3, 7:5, 6:3. 4. kolo (osemfinále): Ferrero (20-Šp.) - Tipsarevič (Srb.) 7:5, 6:3, 7:6 (5). Štvorhra žien, 2. kolo: HUSÁROVÁ, Shaughnnesyová (7-SR, USA) - GAJDOŠOVÁ, Morigamiová (SR, Jap.) 7:5, 4:6, 8:6. Dvojhra junioriek, 1. kolo: K. KUČOVÁ (SR) - Boserupová (USA) 6:4, 7:5.

Aj včera sa vo Wimbledone hovorilo o veľkej osemfinálovej bitke Sereny Williamsovej s Danielou Hantuchovou. Američanka ju vyhrala 6:2, 6:7, 6:2. FOTO - REUTERS, TASR/AFP

Súvisiace články