Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Neapolčanky nášho majstra postupne prečítali

Sportnet|26. nov 2005 o 00:00

Neapol/Košice - V nelichotivom postavení sú v Eurolige basketbalistky K Cero I.C.P. Košice. Po polovici základnej časti uzatvárajú tabuľku bez

jediného víťazstva a ich šance na postup do play-off sa čoraz viac rozplývajú. Kľúčový zápas ich čakal vo štvrtok v Neapole. Ak by tam zvíťazili, vrátili by sa plnohodnotne do hry. Prišla však prehra 58:72. Pritom v polčase ešte východniarky viedli o štyri body.

"Zase sme mali veľmi ustráchaný úvod, keď sme prehrávali 2:10. Potom prišla veľmi vydarená časť, v ktorej hráčky plnili určenú taktiku. Rezultoval z toho polčasový výsledok, viedli sme o štyri body. Škoda, mali sme ho natiahnuť na 10 - 15 bodov, lebo domáce si nevedeli rady s našou obranou a my sme rýchlo a úspešne zakončovali protiútoky," priblížil prvopolčsové dianie generálny manažér klbu Daniel Jendrichovský. Na Na začiatku tretej štvrtiny ešte Košičanky zvýšili na osembodový rozdiel, ale to bolo všetko, potom sa už zasekli. "Žiaľ, vtedy sa zápas zlomil. Doáce prešli na veľmi tvrdú, agresívnu obranu po celom ihrisku a my sme sa s tým do konca zápasu nedokázali vysporiadať. Neapolčanky totiž používali ruky, nohy, skrátka všetko, aby nás zastavili. Obetovali Andradeovú, aby sa Mazzanteová nedostala k žiadnej lopte. Takisto sa striedali rozohrávačky na bránení Frniakovej. Neboli sme teda schopní bodovať. Domáce bodík po bodíku pridávali k svojmu náskoku až do konca. Mrzí ma to, lebo týmto súperom sa dalo hrať. Svoje zohrali aj rozhodcovia, hoci neboli v tomto zápase dôležití. Predsa však, pri tvrdej obrane domácim zapískali v druhom polčase iba dva fauly, čo je dosť málo."

Neapolčanky teda slovenského majstra počas prvej dvadsaťminútovky prečítali a prispôsobili tomu taktiku po zmene strán, keď sa sústredili na kľúčové hráčky.

"Určite. Zastavili Frniakovú a Mazzanteovú, pričom Johnsonová sa celý druhý polčas trápila s kŕčami a nebola schopná ani behať. Tým pádom odstavili celú našu útočnú silu, lebo ostatné hráčky neboli schopné vyrovnať sa s tým."

Vidí teda D. Jendrichovský po prehre v Neapole šancwe na postup už iba ako minimálne? "Povedal by som, že sú už viac-menej teoretické. Ak môžeme postúpiť, tak zo šiesteho miesta. USK Praha ani Schio totiž ešte tiež nevyhrali ani jeden zápas, takže existuje maličká šanca, že budeme na tom zo šiestych celkov najlepšie, ak sa nám podarí vyhrať nejaké stretnutie. Piate miesto sa nám vzdialo. Ak totiž Neapol vyhrá najbližšie doma nad Krakovom, zabezpečí si postup. My by sme museli v Krakove vyhrať minimálne o sedemnásť bodov, čo pri kvalite súpera je dosť nereálne." Situácia K Cero I.C.P. v súťaži je naozaj komplikovaná, vylepšiť ju mohlo len víťazstvo v Neapoli. To neprišlo, bude to mať nejaké dôsledky? "Nechám si ešte všetko prejsť hlavou. Určite sme nesplnili to, čo sme od nášho pôsobenia v Eurolige očakávali. Treba sa zamyslieť nad tým, kde je chyba. Treba však jednoznačne uznať i to, že kvalitu pre Euroligu momentálne nemáme. Neviem, či by sme nákupmi mohli doplniť družstvo, lebo pracujeme s určitým rozpočtom," dodal generálny manažér K Cero I.C.P.

Súvisiace články