Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Názov Anaheim Mighty Ducks sa zatiaľ nemení

Sportnet|Publikované 22. jún 2005 o 00:00

ANAHEIM - Henry a Susan Samueliovci si v pondelok do svojej správy prevzali klub hokejovej NHL Anaheim Mighty Ducks. Noví majitelia okamžite vymenili aj manažment káčerov, ktorý povedie viceprezident a generálny manažér Brian Burke. "Začína sa nová éra ..

ANAHEIM - Henry a Susan Samueliovci si v pondelok do svojej správy prevzali klub hokejovej NHL Anaheim Mighty Ducks. Noví majitelia okamžite vymenili aj manažment káčerov, ktorý povedie viceprezident a generálny manažér Brian Burke. "Začína sa nová éra klubu. Chceme ísť za víťazstvami a vytvoriť silný tím na ľade," povedal Samueli na svojej úvodnej tlačovej konferencii. Predaj Anaheimu schválila minulý týždeň Rada guvernérov NHL. Noví majitelia a ani pôvodný vlastník Mighty Ducks spoločnosť Walt Disney Co. finančné podmienky transferu neoznámili.

Podľa neoficiálnych informácií Samueliovci zaplatili 75 miliónov dolárov. Nový manažment má teraz pred sebou jednu dôležitú úlohu. Na budúci týždeň vyprší platný kontrakt trénerovi Mighty Ducks Mikovi Babcockovi a vedenie klubu chce s ním rokovať o jeho predĺžení. Až potom sa chcú s trénerom rozprávať o zložení kádra. Samueli zároveň v pondelok potvrdil, že klub ostane v Anaheime, je však pripravený hovoriť o zmene mena. "Musia to chcieť aj fanúšikovia. Je to na diskusiu. V budúcej sezóne k zmene isto nedôjde. Uvidíme, čo budú chcieť diváci, budeme sa s nimi o tom rozprávať," povedal Samueli. (sita)

Súvisiace články