Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Nazarov sa ospravedlnil za útok na rozhodcov

Andrej Nazarov. (Autor: KHL.RU)
SITA|6. nov 2014 o 13:38

Hrubo nadával, hodil na ľad uterák a po jednom rozhodcovi aj fľašu s vodou. Teraz svoje konanie tréner Astany Andrej Nazarov ľutuje.

ASTANA. Kontroverzný kouč Andrej Nazarov z tímu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Barys Astana neľutuje svoje správanie z polovice septembra.

Štyridsaťročný kouč 17. septembra vybuchol počas zápasu na klzisku Admiralu Vladivostok, v ktorom hostia prehrali 2:3. "Urobil som to, čo som urobil. Správal som sa hrubo a priaznivcom som sa ospravedlnil. Uvedomujem si, že som prekročil pravidlá," poznamenal vo štvrtok Nazarov.

Po rozhodcovi hodil fľašu

Suspendovali ho za tri priestupky - nedisciplinované správanie, hádzanie predmetov na ľadovú plochu a obscénne gestá. Okrem toho musel Barys zaplatiť za hriešnika pokutu 160 000 rubľov.

Navyše, kouč prišiel podľa rozhodnutia vedenia KHL o časť svojho platu. Iba 40 sekúnd pred treťou sirénou inkriminovaného duelu mali hostia príliš veľa hráčov na ploche, čo si arbitri všimli a poslali na trestnú lavicu Michaila Rachmanova.

Nazarov vypenil: v návale zlosti najprv kopol uterák na ľad a vzápätí hodil po rozhodcoch fľašu s nápojom. Za to musel odísť predčasne do šatne. Ešte predtým stihol arbitrov i domáce tribúny počastovať obscénnymi gestami a vulgárnym slovníkom.

Chce sa ospravedlniť aj Fetisovovi

Niekdajší asistent trénera v ruskej reprezentácii Nazarov si po súboji zobral na mušku aj šéfa domáceho mužstva Viačeslava Fetisova.

"Mám podozrenie, že arbitri vo Vladivostoku sú rukojemníkmi v hre silných. Šéfom Admiralu je niekdajšia hokejová hviezda Viačeslav Fetisov. V novej úlohe však zbiera len neúspechy. Pripomeniem posledné mesiace - cirkus pri voľbe šéfa Ruského hokejového zväzu a potom štyri prehry Vladivostoku v KHL. Asi nastal čas s tým niečo urobiť," povedal v septembri Nazarov.

Po takmer dvoch mesiacoch prišiel čas na urovnanie sporu. "Na to je potrebné osobné stretnutie. Zatiaľ taká možnosť nebola, no pracujem na tom. Určite sa mu však osobne ospravedlním," dodal niekdajší hráč zámorskej NHL.

Nazarov mal problémy s udržaním nervov aj v minulosti. Dávnejšie napadol divákov v hľadisku, keď ich zo striedačky bil hokejkou.

Súvisiace články