Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Návštevníci olympiády v Soči sa budú musieť registrovať

Ruská polícia sa pripravuje na olympiádu v Soči. (Autor: SITA/AP)
TASR|15. nov 2013 o 17:10

Región olympijskeho mesta Soči hraničí s nestabilným regiónom Severného Kaukazu, teritóriom islamských povstalcov. Počas športového podujatia teda budú platiť špeciálne opatrenia.

SOČI. V súvislosti so ZOH 2014 nariadil ruský prezident Vladimír Putin vyhláškou povinné registrovanie návštevníkov Soči. Výnimkou budú Rusi a cudzinci akreditovaní ako športovci, členovia výprav a zástupcovia médií, informuje agentúra dpa.

Kritici označili prijaté bezpečnostné opatrenia za "národné väzenie pod absolútnou kontrolou tajnej služby, polície a armády". V auguste vydal Putin vyhlášku, ktorá drasticky obmedzuje dopravu. V dejisku ZOH sú tiež zakázané všetky demonštrácie.

Ruská vláda pred pár týždňami vyhlásila, že v spolupráci s bezpečnostnými zložkami zaručia hladký priebeh a bezpečnosť účastníkov zimných olympijských hier.

Vo svojom prejave to pred dvoma týždňami vyhlásil ruský premiér Dmitrij Medvedev, ktorý ďalej povedal, že Rusko prijalo niekoľko bezpečnostných opatrení v okolí mesta Soči. To hraničí s nestabilným regiónom Severného Kaukazu, teritóriom islamských povstalcov.

"V našej krajine existuje niekoľko vážnych hrozieb, preto všetci tvrdo pracujú na tom, aby sme mohli s čistým svedomím zaistiť absolútnu bezpečnosť olympijských hier. Sme na dobrej ceste, ale musíme ešte doladiť niekoľko menších úprav. Som si istý, že to zvládneme," vyhlásil Medvedev.

Súvisiace články